fbpx
ВПС Бразилії надають перевагу Gripen NG

ВПС Бразилії надають перевагу Gripen NG

Embraer JAS 39 Gripen Авіабудування Авіація Бразилія ПС Бразилії

Комісія ВПС Бразилії наддала технічну доповідь по тендеру F-X2, згідно якого кращим кандидатом визнаний шведський винищувач Gripen NG компанії SAAB, а не французький Rafale фірми Dassault, перевага якому надається урядом країни, повідомляє 5 січня газета Folha de Sao Paulo.

Французький винищувач зайняв навіть не друге, а останнє – третє місце. Друге місце зайняв F/A-18 Super Hornet компанії Boeing.

Rafale розглядається, як частина пакетної угоди між президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лула да Сільва (Luiz Inacio Lula da Silva) і президентом Франції Ніколя Саркозі (Nicolas Sarkozy), про яку було оголошено у вересні минулого року. Якщо ця  угода буде затверджена, Бразилія стане першою країною, що купила винищувачі Rafale, що, у свою чергу, зробить позицію даного винищувача кращою на швейцарському та індійському тендерах.

Але SAAB і Boeing запекло борються за Бразильське замовлення, і за повідомленнями ЗМІ, знижують ціну на свої літаки. Президент Лула заявив, що договір з Dassault ще не затверджений. І остаточне рішення буде за ним, яке виходитиме з політичних і стратегічних міркувань.

Пріоритетним завданням Бразилії в даному тендері є здобуття технологій, яке дасть у результаті можливість країні розробити свій власний винищувач XXI століття.

Газета повідомляє, що ВПС країни віддали перевагу шведському винищувачу, оскільки цей літак є менш дорогим і має потенційно кращі комерційні можливості. На відміну від французького винищувача, який продається як готовий продукт і є менш цікавим для Бразильської авіабудівної корпорації EMBRAER.

Times

Embraer JAS 39 Gripen Авіабудування Авіація Бразилія ПС Бразилії