Депутатам ізраїльського Кнесету показали іранські дрони, які використовує Росія
У Міністерстві оборони України показали іранські дрони Shahed-136 та Mohajer-6 парламентській делегації Ізраїлю.
Про це повідомив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.
“На запрошення Міністерства оборони України подивилися сьогодні разом з депутатами Кнесету на іранські дрони, які Росія використовує у війні проти України. Іран – загроза для Ізраїлю, для України та всього світу“, – написав Бродський.
Також він опублікував фото іранських безпілотників.
Українське військово-політичне курівництво від жовтня минулого року звертається до Ізраїлю щодо передачі Україні засобів протиповітряної оборони. У тому числі тих, які допоможуть протидіяти іранським дронам.
Проте досі заяв про передачу Україні озброєння не було. Ізраїль готовий допомогти Україні у створенні системи попередження про повітряну загрозу для цивільного населення і надати відповідне обладнання.
Про це заявив міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен під час зустрічі у Києві із президентом України Володимиром Зеленським. Система надійде в Україні через 3-6 місяців.
Нагадаємо, 17 лютого іранські безпілотники Shahed-136 завдали удару по танкеру Campo Square ізраїльського бізнесмена Еяля Офера. Напад на нафтовий танкер розглядають як «ознаку посилення загрозливих дій Ірану щодо судноплавства в регіоні».
Росія ж регулярно використовує іранські безпілотники для атаки на українську енергетичну інфраструктуру.
12 лютого з’явилася інформація, що Іран може таємно переправляти до Росії нові ударні безпілотники Shahed-191 та Shahed-129.
Shahed-191 також відомий як Saegheh-2. Він має турбореактивний двигун виробництва компанії Shahed Aviation Industries. Безпілотник може бути озброєний двома керованими бомбами (ракетами) з осколковими бойовими частинами Sadid-342 (також відомі як Sadid-1), які розміщуються у внутрішніх відсіках.
Злітає безпілотник з автомобіля, який має на даху спеціальні кріплення. Швидкість розгону автомобіля по злітно-посадковій смузі невідома.
Shahed-129 має підвіски для 4-8 боєприпасів. Зокрема, може нести керовані бомби Sadid-345 та протитанкові ракети Sadid-1 (Sadid-342).
Крім того, Росія та Іран розглядають можливість будівництва заводу з виробництва ударних БПЛА у місті Єлабуга у Татарстані.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.