fbpx
Французькі ЗМІ: Макрон запропонує винищувачі Rafale Україні

Французькі ЗМІ: Макрон запропонує винищувачі Rafale Україні

Rafale Авіація Винищувач Європа Закупівлі ПС ЗСУ Україна Франція

Президент Франції Емануель Макрон запропонує винищувачі Rafale Україні, для заміни радянських МіГ-29, в ході свого візиту до Києва.

Таку інформацію оприлюднили у виданні opex360.com, повідомляє Мілітарний.

Це має статися у першій половині 2021 року.

За даними джерел сайту Intelligence Online, можливий продаж Рафале в Україну є головним пріоритетом в обговоренні під час майбутнього візиту.

Президент Франції вірить у шанси на перемогу Rafale у колишньому бастіоні радянської промисловості, – пише Intelligence Online.

У французьких ЗМІ нагадують про два великих діючих контракти з Україною – закупівля 55 гелікоптерів компанії Airbus та патрульних катерів типу OCEA, що були підписані в рамках міжурядових угод.

Гелікоптер H225 Super Puma із бортовим номером 54

Не виключають і особливу участь міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, під чиїм головуванням і були реалізовані угоди для системи авіаційної безпеки МВС та нових катерів для Морської охорони ДПСУ.

На презентації Візії Повітряних сил-2035 для народних депутатів України, Командувач Повітряними Силами ЗСУ генерал-полковник Сергій Дроздов розказав, що у продовж найближчих 10 років ПС ЗСУ спишуть основні бойові зразки авіатехніки.

Тому упродовж останніх двох років у Повітряних Силах ЗС України тривала робота по розробці стратегії розвитку до 2035 року.

Техніка, що залишилась у бойовому складі фактично експлуатується зі значними перевищеннями зазначених ресурсів, а конфлікт на Сході лише прискорив виснаження ресурсних показників, – сказав Командувач ПС ЗСУ.

Винищувач МіГ-29 ПС ЗСУ з бортовим номером 47. Грудень 2020. Фото: «Укроборонпром»

Підтримувати боєздатність зараз вдається за рахунок наявних кількості бортів, котрі виведені з бойового складу та використовуються для підтримання у робочому стані бойових одиниць.

Перехід на компоновку зі зменшенням чисельності дозволив нам утримувати за штатом велику кількість техніки і розмова або напрямки державної політики в плані модернізації та закупівлі новітнього озброєння не стояло за рахунок того, що у нас був великий об’єм надлишкової техніки, – розказав Сергій Дроздов.

Оскільки такий ресурс комплектуючих не вічний, значний час це тривати не може.

Ми прогнозуємо, що протягом наступних 10 років доведеться вивести з бойового складу основні бойові зразки техніки, – констатував Командувач Повітряними Силами Сергій Дроздов.

Зокрема Командувач заявив, що ПС ЗСУ на першому етапі переозброєння планують отримати новий багатофункціональний літак покоління 4++.

Далі ж, за словами Дроздова, Україна розраховує отримати літак 5-го покоління:

Командувач ПС ЗСУ зауважив, що ресурсів оборонного бюджету України буде недостатньо для переозброєння. Тому для оновлення парку тактичної авіації необхідно створити окрему державну цільову програму.


Закупівля винищувачів для ЗСУ: методика визначення потенційного літака


Зараз Повітряні Сили Збройних Сил України чекають рішення держави на закупівлю нових винищувачів на заміну наявного авіаційного парку радянських зразків.

Пілот бригади тактичної авіації та МіГ-29. Листопад 2020. Фото: 40 БрТА

У Повітряних Силах визначились та задекларували це у Візії Повітряних Сил ЗУ України до 2035 року на які типи багатоцільових винищувачів іноземного виробництва орієнтуватися, один із яких, у перспективі, може замінити авіатехніку радянського зразка, що є сьогодні на озброєнні авіаційних бригад. Це багатоцільові винищувачі покоління 4+: F-15 EX, Saab JAS 39 Gripen та F-16 Block 70/72.

Rafale Авіація Винищувач Європа Закупівлі ПС ЗСУ Україна Франція