fbpx
Лондон шукає для України ракети великої дальності

Лондон шукає для України ракети великої дальності

Артилерія Балістичні ракети Велика Британія Військова допомога ОТРК РСЗВ Україна

Велика Британія планує озброїти Україну ракетами з дальністю від 100 до 300 км через фонд Fund for Ukraine.

Міноборони Великої Британії опублікувало запит інформації про закупівлю військової техніки, призначеної для поставки Збройним Силам України у рамках фінансування з Фонду підтримки України.

Цей фонд є ініціативою під керівництвом Великої Британії та включає внески Ісландії, Норвегії, Швеції, Данії та Литви для швидкої закупівлі військової техніки для України.

Організації з інших країн також можуть брати участь у проєктах у рамках цієї ініціативи.

Компанії із понад 40 країн подали заявки на участь у першому – вже завершеному – випуску фонду.

Загальний обсяг фонду наразі становить понад 520 млн фунтів стерлінгів. З цієї суми вже виділено 200 млн фунтів, у тому числі на постачання Україні безпілотників та систем розвідки та засобів ППО, а також запчастин для техніки ЗСУ.

В даний час проходить другий тур набору заявок для фінансування з фонду (Urgent Bidding Round 2), та опубліковано запити інформації за двома напрямками: ударні системи великої дальності та забезпечення рухливості військ з подачею заявок до 4 та 9 травня відповідно.

“Ключові вимоги” до “ударної системи великої дальності” визначають ракетну систему наземного або морського базування з корисним навантаженням від 20 до 490 кг та дальністю від 100 до 300 км.

“Бажаючі вимоги” до неї включають малу ймовірність перехоплення протиповітряними комплексами.

Другий тур набору заявок для фінансування з Фонду підтримки України з ракетами великої дальності

Запит із забезпечення рухливості військ включає закупівлю танкових тралів для танків Т-72, ​​Leopard 1 і Leopard 2, саперних танків.

Також самохідних мостових парків середнього розміру з довжиною моста від 9 до 31 м і довших з довжиною моста від 40 до 80 м, обидва із класом навантаження МLC70Т, тобто, здатні витримувати танк вагою близько 63 т.

Британське фінансування може також охоплювати комплекти для транспортування танків.

Артилерія Балістичні ракети Велика Британія Військова допомога ОТРК РСЗВ Україна