fbpx
Морський дрон уразив російський корабель у Чорному морі

Морський дрон уразив російський корабель у Чорному морі

БпА (Безпілотні апарати) ЗС Росії Розвідувальні кораблі Росія Флот Чорне море

Один із морських дронів, які атакували російський розвідувальний корабель 24 травня, все-таки дістався цілі та уразив судно.

Відео з камери морського дрона опублікували у телеграм-каналі “Орестократія”

Корабель «Иван Хурс» був атакований 24 травня о 5 годині 30 хвилин трьома морськими дронами за 140 кілометрів на північний схід від протоки Босфор.

Того ж дня міноборони РФ опублікувало кадри нападу на судно Чорноморського флоту, під час якого було уражено один з дронів. Пресслужба оприлюднила заяву, що усі цілі були перехоплені, а корабель продовжив виконувати завдання у Чорному морі.

Проте 25 травня у соцмережах з’явилось інше відео, зняте з бортової камери морського дрона. На цих кадрах видно, як той проривається через щільний загороджувальний вогонь та влучає у корму корабля.

Наразі достеменно невідомо, який стан у корабля та які пошкодження він отримав, проте у місці влучання розташоване моторне відділення, а також частина механізмів рульових пристроїв та гвинта.

Російські представники оборонного відомства досі заперечують влучання безпілотників у корабель.

Варто зазначити, що на борту корабля з опублікованого відео відсутня назва та бортовий номер. Схоже, що усі ідентифікаційні позначки були видалені з корпусу.

Тим не менш, практика із зафарбовуванням назв аж ніяк не є незвичною для кораблів Чорноморського флоту РФ з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Такі маніпуляції із зафарбовуванням бортових номерів та власних назв російські військові, імовірно, використовують для введення в оману спостережників та маскування пересувань суден власного флоту. Також подібна практика ускладнює osint-розвідку по втратам російських морських суден.

БпА (Безпілотні апарати) ЗС Росії Розвідувальні кораблі Росія Флот Чорне море