fbpx
На Донбасі військові уразили техніку з Китаю

На Донбасі військові уразили техніку з Китаю

53 бригада ЗСУ Автотехніка Війна з Росією Війна на Донбасі Втрати Росії Донбас Китай (КНР) Позашляховик Україна

На Донеччині українські військові дроном влучили у техніку росіян, яка надійшла їм з Китаю.

Відео з ударом оприлюднили в Telegram-групі WarArchive, де розповіли, що бойову роботу провели бійці 53-ї окремої механізованої бригади.

Бійцям вдалося виявити та уразити мотовсюдихід Desertcross китайського виробника.

Ударний FPV-дрон також ліквідував російського військового, який керував китайською машиною.

Росіяни почали використовувати мотовсюдиходи Desertcross-1000-3 з осені минулого року.

Ці машини виготовляє для Росії китайська компанія Shandong Odes Industry.

Китайський мотовсюдихід Desertcross-1000-3 російських військових в камері українського безпілотника перед ударом. Січень 2024. Україна. Кадр з відео 53-ї бригади

У міноборони Росії заявляли, що до військ у 2023 році передали понад 530 таких машин. Також готувався контракт на закупівлю ще близько 1600 одиниць. Зокрема 500 – у грудні мали поставити, а решту – у першому кварталі 2024 року.

Вартість у базовій комплектації для ЗС РФ становила 1,58 млн рублів, у модифікації – 2,1 млн.

Повнопривідні Desertcross 1000-3 оснащені бензиновим двигуном потужністю 72 кінські сили, ємність паливного бака становить 50 літрів.

Китайський мотовсюдихід Desertcross-1000-3 російських військових на території України. Листопад 2023. Україна. Кадр з відео @TheDeadDistrict

Загальна маса всюдихода становить 916 кілограмів, він може перевозити вантаж вагою до 300 кілограмів, цього цілком достатньо для перевезення причіпних мінометів із невеликим боєзапасом.

Desertcross 1000-3 дозволяє в умовах бездоріжжя розв’язувати логістичні питання та евакуювати поранених, здійснювати рейдові заходи, проводити диверсійно-розвідувальну діяльність.

Це не перше замовлення росіян на спеціалізовану китайську автотехніку. У червні до Росії надійшли китайські бронемашини Tiger. Тоді військова техніка китайського виробництва вперше з’явилася на озброєнні російських підрозділів.

53 бригада ЗСУ Автотехніка Війна з Росією Війна на Донбасі Втрати Росії Донбас Китай (КНР) Позашляховик Україна