fbpx
Росія має щонайменше 585 ракет — ГУР

Росія має щонайменше 585 ракет — ГУР

GUR MO Балістичні ракети Війна з Росією ЗС Росії Іскандер Крилаті ракети Росія Світ Х-101 Х-47

В запасах у Росії знаходиться щонайменше 585 крилатих та балістичних ракет з радіусом польоту у 500 кілометрів та більше.

Про це повідомив заступник начальника Головного управління розвідки генерал-майор Вадим Скібіцький виданню “РБК-Україна”.

За його словами, розвідувальне управління міноборони ретельно відстежує все, що пов’язане із виробництвом та створенням запасів ракет в Росії.

Якщо говорити про балістичні та крилаті ракети “Искандер”, то, за нашими даними, їх зараз приблизно 270 одиниць. Запаси “Калибр” – це орієнтовно 140 ракет. Х-101 у них менше, в той же час загальна кількість Х-101 , Х -555 та Х-55 з бойовою частиною, то, за нашими підрахунками, їх близько 100 ракет“, – сказав Скибицький.

Також представник відомства повідомив, що в запасах РФ на сьогоднішній день також може знаходитись близько 75 аеробалістичних ракет “Кинджал”. 

Модифікований винищувач МиГ-31К (бортовий номер "92 червоний") з підвішеною ракетою авіаційного ракетного комплексу «Кинжал». 2018 рік. Фото: ЗМІ РФ

Скибицький зауважив, що наразі застосування російською стратегічною авіацією крилатих ракет Х-101 зведено до мінімуму, якщо порівнювати з минулорічними темпами.

Згідно з планами, росіяни можуть виробляти близько 40 ракет Х-101 щомісяця, але ми вже чітко знаємо, що ці плани у них не виконуються. Насамперед це пов’язано з дефіцитом іноземних комплектуючих.

Другий фактор – Росія намагається накопичити запаси цих ракет, які вважаються більш точними та ефективними, якщо порівнювати, наприклад, із крилатими ракетами Х-555, Х-22 або навіть “Калібрами”, які ми успішно збиваємо“, – пояснив Скибицький.

Запуск крилатої ракети Х-101 з літака Ту-160

Крилата ракета Х-101 на сьогоднішній день залишається одним із найсучасніших засобів ураження в арсеналі ЗС РФ. Вона сконструйована із застосуванням технологій малопомітності для підвищення можливостей прориву ворожих систем протиповітряної оборони.

Важливою перевагою Х-101 є застосування складної системи наведення, що включає інерціальну систему з корекцією по супутниковим сигналам, систему візуального звірення маршуруту польоту по оптичному каналу із закладеною картою, а також наведення на фінальному відрізку польоту по радіолокаційному або телевізійному каналу.

Такий комплекс систем дозволяє ракеті надійно уражати цілі на відстані у кілька тисяч кілометрів із заявленим виробником можливим круговим відхиленням у 7 метрів.

Для збільшення шансів на прорив української ППО росіяни також можуть застосовувати “приманки” у вигляді крилатих ракет з невибуховою бойовою частиною.

Так, наприкінці минулого року РФ почала застосовувати застарілі ракети Х-55, призначені для доставки ядерних боєголовок, з масовим макетом БЧ для відволікання українських зенітних комплексів і розрядки їх боєкомплекту. Після їх збиття, за задумом росіян, у відкриті “прогалини” мають пролітати вже інші боєготові ракети.

GUR MO Балістичні ракети Війна з Росією ЗС Росії Іскандер Крилаті ракети Росія Світ Х-101 Х-47