fbpx
Росія втратила два корабля в Севастополі

Росія втратила два корабля в Севастополі

Війна з Росією Втрати Росії Десантні катери та кораблі Крим Підводні човни Україна Чорне море

Ракетним ударом в Севастополі було уражено суднобудівний завод та два військові корабля.

Про це повідомляє російське міністерство оборони.

За словами представників російського оборонного відомства, для атаки було використано десять крилатих ракет, а також три надводних безпілотника.

Внаслідок удару по суднобудівному заводу імені Орджонікідзе в Севастополі було ушкоджено два російські військові судна, що проходили там ремонт. Також повідомляється про 2 загиблих та 26 постраждалих осіб, усі – працівники підприємства.

Опираючись на супутникові знімки можна сказати, що на момент подій у сухому доці знаходились великий десантний корабель проєкту 775 та підводний човен, імовірно, проєкту 877/636. За непідтвердженими даними, це ВДК “Минск” та підводний човен “Ростов-на-Дону”.

Завдяки знімкам з місця подій можна підтвердити цю тезу. На одному з фото можна чітко побачити характерні обводи десантного корабля проєкту 775.

Судячи з фото, корабель зазнав серйозних ушкоджень внаслідок удару та масштабної пожежі. Він отримав серйозну пробоїну в лівий борт в районі надбудови, що може означати влучання крилатої ракети під кутом прямо в машинне відділення.

Беручи до уваги характер та ступінь ушкоджень, а також складність ремонту виготовлених у Польщі суден, до яких відносяться кораблі проєкту 775, можна сказати, що корабель не підлягає відновленню.

Залишається невідомим стан іншого невідомого судна, котрим може виявитись підводний човен проєкту 877/636. Ці човни також відомі під іменем “Варшавянка” та як носії крилатих ракет “Калибр”, котрими неодноразово наносились удари по Україні.

Беручи до уваги саму атаку, варто зауважити, що ракетами було прорвано потужну ешелоновану протиповітряну оборону, котрою вже давно прикрита Севастопольська бухта через свою стратегічну цінність.

Враховуючи сказане, можна припустити, що удар був нанесений франко-британськими малопомітними крилатими ракетами SCALP/Storm Shadow. Вони відносяться до ракет повітряного базування та запускаються з модифікованих українських бомбардувальників Су-24М.

Російськими офіційними джерелами також повідомлялось про атаку українських надводних безпілотників, що атакували російські військові судна на переході поблизу Севастополя. Проте про якісь фактичні успіхи їх використання наразі невідомо.

Війна з Росією Втрати Росії Десантні катери та кораблі Крим Підводні човни Україна Чорне море