fbpx
США скасували заборону на постачання зброї “Азову”

США скасували заборону на постачання зброї “Азову”

Військова допомога НГУ «Азов» Світ США Україна Україна-США

Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила бригаді «Азов» Національної гвардії України використовувати американську зброю.

Таким чином було скасовано заборону, накладену близько десяти років тому.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на Держдеп США.

Тепер бригада матиме доступ до військової допомоги США, як і будь-який інший підрозділ Сил оборони.

Окрім американського озброєння і техніки, бійці бригади зможуть брати участь у навчаннях, які організовують Сполучені Штати.

Рішення ухвалили після того, як Держдепартамент перевірив бригаду «Азов» на відповідність критеріям закону «Ліхі», який забороняє надання американської військової допомоги іноземним підрозділам, які вчиняли злочини проти прав людини.

У своїй заяві Держдеп повідомив, що не виявив жодних доказів таких порушень 12-ю бригадою спеціального призначення «Азов» НГУ.

Представник Державного департаменту відмовився повідомити, коли саме було скасовано заборону. Також невідомо, чи «Азов» вже отримав американську зброю.

У пресслужбі бригади розповіли, що це стало результатом тривалої та кропіткої роботи, яку військовослужбовці «Азова» систематично вели проти російської пропаганди.

Там зазначили, що отримання західної зброї та підготовки від США не тільки підвищать боєздатність «Азова», а й сприятимуть збереженню життів та здоров’я особового складу бригади.

«Це нова сторінка в історії нашого підрозділу. «Азов» стає ще потужнішим, ще професійнішим та ще небезпечнішим для окупантів», – наголосили у бригаді НГУ.

Командир бригади "Азов" Денис "Редіс" Прокопенко. Фото зі сторінки бригади

Нагадаємо, що у квітні командир «Азова» Денис Прокопенко закликав США скасувати заборону на зброю для бригади. Тоді полковник зазначив, що закон «Ліхі» застосовували щодо «Азова» без будь-яких доказів, ґрунтуючись на характеристиці західних ЗМІ, які сформували своє ставлення під впливом російської пропаганди.

Військова допомога НГУ «Азов» Світ США Україна Україна-США