fbpx
США випробували ракету, що замінить ATACMS

США випробували ракету, що замінить ATACMS

Lockheed Martin M142 HIMARS PrSM Балістичні ракети Випробування Ракетобудування Світ США

Lockheed Martin завершила виробничі кваліфікаційні випробування нової балістичної ракети Precision Strike Missile.

Про це повідомляє служба розповсюдження візуальної інформації Міністерства оборони США.

Армія США стала на крок ближче до того, щоб поставити на озброєння свою нову ракету Precision Strike Missile (PrSM) після успішного випробування зброї малої дальності цього тижня на ракетному полігоні White Sands у Нью-Мексико.

В понеділок представники міністерства оборони заявили про запуск ракети з ракетного комплексу M142 HIMARS в рамках першого кваліфікаційного випробувального польоту.

“Попередні результати випробувань показують, що ракета Precision Strike Missile Increment 1 справлялася номінально з точки зору прогнозованої траєкторії польоту, летальності, близьковертикального кута ураження та висоти розриву”, — повідомили військові.

Остаточний звіт про льотні випробування буде опублікований лише в грудні 2023 року. Однак представники Lockheed в окремій заяві повідомила, що для ураження цілі ракета подолала “найкоротшу дальність польоту” на сьогоднішній день — менше 85 кілометрів.

Політ на малу дальність є найбільш напруженою, динамічною задачею для ракети, оскільки вона маневрує на гіперзвукових швидкостях, щоб вийти на ціль. Це випробування перевіряє структурну цілісність ракети та здатність управління траєкторією“, — повідомила пресслужба компанії.

Заміна ATACMS

У випадку якщо остаточний звіт міністерства оборони підтвердить успішне проходження кваліфікаційних випробувань, ракета може бути прийнята до ранньої експлуатації вже на початку 2024 року.

Очікується, що PrSM замінить ракети MGM-140 ATACMS, котрі є основним засобом ураження сухопутних військ на оперативно-тактичній глибині. Нова ракета забезпечить більшу дальність ураження при застосуванні зі стандартних пускових установок.

Precision Strike Missile

PrSM – це сімейство високоточних керованих балістичних ракет, що розробляється корпорацією Lockheed Martin. Ракета призначена для запуску із систем залпового вогню M270A2 та M142 HIMARS.

Початкова версія ракети PrSM Increment 1 має забезпечити ураження наземних цілей на відстані щонайменше 500 км.

Ракета ATACMS, PrSM та GMLRS ER для РСЗВ M270 та M142. Фото з відкритих джерел

Армія також розглядає вдосконалені версії ракети, включаючи PrSM Increment 2 з багаторежимною системою самонаведення, що також відома як наземна протикорабельна ракета LBASM, і PrSM Increment 3 зі збільшеною бойовою частиною при збереженні дальності польоту.

Крім того, у 2023 році Lockheed Martin та Raytheon Technologies-Northrop Grumman розпочали розробку проєктів ракети PrSM Increment 4 з дальністю польоту понад 1000 км.

Lockheed Martin M142 HIMARS PrSM Балістичні ракети Випробування Ракетобудування Світ США