fbpx
Турецькі F-16 підімалися у повітря через атаку на українські дунайські порти

Турецькі F-16 підімалися у повітря через атаку на українські дунайські порти

F-16 Винищувач Війна з Росією Європа НАТО ПС Румунії ПС Туреччини Румунія Сусіди Україна

Винищувачі F-16 Повітряних сил Туреччини місії НАТО у Румунії підіймалися у повітря під час російської атаки на українську портову інфраструктуру на Дунаї в ніч з 9 на 10 лютого.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства оборони Румунії.

«Міністерство національної оборони відстежувало ситуацію в прикордонній зоні та активувало процедури Повітряної поліції, повідомивши о 00.26 Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій про райони в Тульчі, які могли постраждати від ризиків, пов’язаних з цією ситуацією, а згодом, о 00.48 для Рені», – йдеться в повідомленні.

Близько 01:15 ночі, з 86-ї авіабази у Фетешті піднялися у повітря винищувачі F-16 Повітряних сил Туреччини для виконання моніторингу повітряного простору.

Крім того, у готовності до вильоту перебували два винищувачі F-16 Повітряних сил Румунії. Повідомляється, що під час атак порушень румунського повітряного простору не зафіксовано.

Міністерство національної оборони Румунії рішуче засуджує атаки, здійснені Росією на об’єкти цивільної інфраструктури в українських дунайських портах.

«Ці атаки є невиправданими і серйозно суперечать нормам міжнародного гуманітарного права», – підкреслює румунське міноборони.

У грудні 2023 року “Мілітарний” повідомляв, що російський безпілотник впав на території Румунії.

Тоді літаки F-16 ПС Румунії з 86-ї авіабази “Фетешть” і літаки Eurofighter Typhoon ПС Німеччини з 57-ї авіабази “Міхаїл Когелнічану” здійснювали спостереження за національним повітряним простором.

Радар спостереження Збройних сил Румунії вказав на потенційне несанкціоноване порушення національного повітряного простору, зафіксувавши сигнал малої висоти на одному з маршрутів, що веде до району Грінд регіону Тулча.

На основі цієї інформації, змішані групи Міністерства національної оборони та Міністерства внутрішніх справ виїхали в цей район і вранці повідомили, що в результаті падіння безпілотника утворилася вирва глибиною у 1,5 м.

F-16 Винищувач Війна з Росією Європа НАТО ПС Румунії ПС Туреччини Румунія Сусіди Україна