«Українська бронетехніка» розглядає можливість виробництва БМП ASCOD в Україні
Європейське відділення американської корпорації General Dynamics, холдингова компанія Czechoslovak Group та «Українська бронетехніка» розглядають можливість ліцензійного виробництва бойових машин піхоти ASCOD.
Цю бронетехніку пропонують постачати і виробляти в Україні для забезпечення підрозділів Сил оборони сучасними БМП.
Про це у вівторок повідомили у компанії «Українська бронетехніка».
Українські військові випробували цю бойову машину під час відвідин заводу-виробника в Іспанії.
“Досвід сучасної війни продемонстрував величезну цінність броньованої техніки для збереження життя наших військових. Саме тому ми плануємо постачати та виробляти в Україні бойові машини піхоти стандартів NATO”, – розповів гендиректор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас.
Повідомляється, що фахівці компанії спільно з військовослужбовцями ЗСУ, представники ДНДІ випробувань та сертифікації озброєння та військової техніки і холдингу Czechoslovak Group відвідали виробничі потужності General Dynamics European Land Systems у м. Трубія, Іспанія, де ознайомилися з виробництвом колісної та гусеничної техніки.
Українські військовослужбовці випробували БМП з метою порівняння можливостей ASCOD з існуючою на озброєнні ЗСУ бронетехнікою.
ASCOD
Універсальна платформа ASCOD (Austrian Spanish Cooperative Development) може бути оснащена різними системами озброєння: бойовими модулями з автоматичними гарматами 30/40 мм типу МК 44 Bushmaster, баштами з гарматами калібрів 105 мм або 120 мм та протитанковими керованими ракетними комплексами.
Платформа має балістичний та протимінний захистом, що забезпечує рівень захисту відповідно до STANAG 4569 – рівень 4 для балістичного захисту (захист від бронебійних куль калібру 14,5 мм) та рівень 4a/4b для протимінного захисту (підрив 10 кг вибухівки).
ASCOD та машини на її базі перебувають на озброєнні: Іспанії, Великої Британії, Австрії та Філіппіни.
“Обговорюємо з General Dynamics European Land Systems можливість в найкоротший термін постачати ASCOD в Україну, якнайшвидше організувати виробництво та обслуговування платформи в Україні та інтегрувати передові системи озброєння, електроніки та зв’язку для досягнення оперативної сумісності ЗСУ та NATO” – розповів Бельбас.
Нагадаємо, що Україна і Швеція у серпні задекларували наміри про спільне виробництво бойових машин піхоти CV90 в Україні.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.