fbpx
Українські оборонці за допомогою наземного дрона захопили російський БПЛА «Орлан»

Українські оборонці за допомогою наземного дрона захопили російський БПЛА «Орлан»

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Втрати Росії Орлан-30 Україна

З’явилося відео, як українські оборонці за допомогою наземного безпілотника захопили російський розвідувальний БПЛА, який приземлився у “сірій зоні”.

Відео з процесом захоплення ворожого безпілотника опублікували у Telegram-каналі “Війна в Україні. Втрати техніки”.

За даними Defense Blog, російський БПЛА «Орлан-30» був змушений здійснити аварійну посадку в результаті впливу на нього засобів радіоелектронної боротьби.

Після цього українські оборонці, ймовірно, за допомогою повітряного дрона виявили ворожий безпілотник між власними позиціями та розташуванням російських окупантів. У так званій “сірій зоні”.

Щоб забрати цей безпілотник із місця приземлення, українські захисники застосували наземну колісну платформу з дистанційним керуванням.

За процесом евакуації ворожого БПЛА спостерігав український повітряний дрон, відео з якого, ймовірно, допомогло корегувати рух наземного безпілотника.

Українські військові все частіше застосовують різні наземні безпілотні платформи для виконання завдань, зокрема і на передовій.

В Україні для військових розробили невеликий безпілотник для розмінування шляхів пересування штурмових груп.

Український наземний безпілотник для розмінування. Січень 2024. Україна. Кадр з відео 3-ї окремої штурмової бригади

Управляти машиною можна з безпечної відстані без ризику для військовослужбовців.

Для розмінування вона оснащена ланцюговим пристроєм, що обертається.

«Орлан-30»

«Орлан-30» – модифікація російського безпілотника «Орлан-10», який росіяни активно використовують у війні проти України. Робочий радіус безпілотника – 500 км, практична стеля – до 5000 м, час роботи – 8 годин. Максимальна швидкість польоту – 150 км/год.

Російський розвідувальний безпілотник Орлан-30. Росія. Фото: ЗМІ РФ

Також БПЛА може нести різне корисне навантаження. Це можуть бути системи цифрової аерофоторозвідки, гіростабілізована електрооптична інфрачервона відеосистема, прилади радіоелектронної розвідки та пеленгації, системи спостереження за радіаційним фоном тощо.

БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Втрати Росії Орлан-30 Україна