fbpx
Українські сили захопили БПЛА “Ланцет”

Українські сили захопили БПЛА “Ланцет”

Авіаінциденти Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Втрати Росії Трофеї Україна

До українських військових потрапив російський баражуючий боєприпас «Ланцет».

Кадри з захопленим сучасним ударним російським безпілотником показали у соціальній мережі.

Деталі російського «Ланцета» вдалося виявити на одній з українських позицій. Імовірно, безпілотник не зміг спрацювати та просто розбився.

Огляд боєголовки «Ланцета» показав, що він оснащений підривним кумулятивним зарядом КЗ-6 на монтажній піні.

Кумулятивний заряд КЗ-6 в російському безпілотнику «Ланцет», який впав на українські позиції. Березень 2023. Україна. Фото з соцмереж

Стандартний кумулятивний заряд КЗ-6 призначений для пробивання отворів в сталевих (металевих) плитах, броньових закриттях, залізобетонних і бетонних плитах, стінах.

Вибух заряду КЗ-6 у повітрі або під водою пробиває броню товщиною до 215 мм, залізобетонну плиту товщиною до 550 мм і ґрунт на глибину до 800 мм.

Кумулятивний заряд КЗ-6

Очевидно, розробники з російського підприємства Zala не стали винаходити нову бойову частину для дрона, а інтегрували вже готові напрацювання.

Примітно, що у хвості БПЛА мав додатковий заряд – пластид з детонатором, встановленим кустарним чином.

Пластид з підривником в російському безпілотнику «Ланцет», який впав на українські позиції. Березень 2023. Україна. Фото з соцмереж

Модернізація Ланцета

Нещодавно російський виробник заявив, що боєприпас «Изделие-52», також відомий як «Ланцет», модернізували після досвіду застосування в Україні. Дрон отримав нібито нову оптико-електронну систему наведення та систему управління з новим програмним забезпеченням та покращеною керованістю.

«Баражуючий боєприпас отримав більш потужну бойову частину, яка дозволяє гарантовано уражати типові для дрона цілі – гаубиці, танки, бронетехніку, РЛС, ЗРК і живу силу», – йдеться у повідомленні.

Модернізовані російські баражуючи боєприпаси «Ланцет». Росія. Грудень 2022. Кадр ЗМІ РФ

Також заявлено, що в номенклатуру бойових частин дрона сьогодні входять три типи – кумулятивна, осколково-фугасна та термобарична. Отже в армії Росії є два види «Изделие-52»: з меншою та з більшою бойовою частиною та вдосконаленою системою управління й наведення.

Лінійку безпілотників «Ланцет» на форумі «Армия-2019» представила компанія Zala Aero, що входить до структури «Калашников». Окрім версії «Изделие-52» з двома X-подібними крилами, є більша версія апарата з одним великим X-подібним крилом і невеликим хвостовим оперенням, що одержала позначення «Изделие-51». Ці баражуючі боєприпаси можуть тривалий час перебувати в заданому районі, перебуваючи в режимі пошуку цілі. Після виявлення цілі безпілотник уражає її як керована ракета «повітря-поверхня».


Мілітарний” працює завдяки постійній підтримці Спільноти

  • Ставай патроном на Patreon від $1
  • Будь спонсором на Youtube від 70 грн

Навіть донат в 30 грн (ціна 1 кави) допоможе нам працювати далі:

  • PayPal - [email protected]
  • Приватбанк 4149 6293 1808 2567
  • monobank 4441 1144 4179 6255

Будь з “Мілітарним” на всіх платформах

Twitter || Telegram || Facebook || Youtube


Авіаінциденти Авіація БпА (Безпілотні апарати) Війна з Росією Втрати Росії Трофеї Україна