fbpx
Українські водолази провели щорічні збори

Українські водолази провели щорічні збори

ВМС України Водолазна підготовка КОРД МВС Національна поліція НГУ СБУ ССО УДО Україна

Українські водолази з усіх силових структур провели щорічні збори на одному з військово-морських полігонів.

Про це повідомляє пресслужба МВС.

У зборах брали участь представники Державної прикордонної служби, ВМС ЗС України, ССО, УДО, Національної гвардії, а також спецпідрозділу «КОРД» та водної поліції відпрацьовували спеціальні вправи водолазної підготовки.

Вони тривали протягом двох тижнів під егідою антитерористичного центру СБУ проводили мультиструктурний тренінг із застосуванням спеціальних плавзасобів та військової авіації є одним з масштабніших та насичених за програмою та кількістю учасників.

«Звісно, що водолазів споріднюють певні загальні вміння та навички: орієнтування за сигналами, буксирування групи водолазів, прихований підхід до об’єкту, десантування у воду з повітря, обстеження підводних знахідок, надання первинної медичної допомоги у похідних умовах та інше. Але разом з тим, у кожної структури свої завдання і функції, своє призначення, а звідси, й свої особливості підготовки.», – йдеться у повідомленні МВС

Окрім загальної комплексної програми спільних заходів, в кожного підрозділу був ще й окремий план дій.

Так наприклад водолази Морської охорони та мобільного прикордонного загону «Дозор» відпрацьовували та вивчали особливості будови затонулого судна, що використовувалось як тренажер, на предмет можливого облаштування схованок, використання конструктивних особливостей підводної частини судна для прихованого перевезення заборонених предметів.

Окремою вправою було підняття затонулих об’єктів за допомогою спеціальних систем аварійного підйому та підйому великих предметів від 100 до 2000 кг, що отримані спецпідрозділом в рамках надання міжнародної технічної допомоги за Програмою EXBS від Державного Департаменту США.

Під час виконання комплексу вправ бійці використовували і апарати із відкритою системою дихання, і бронежилети з позитивною плавучістю. Так само, як і у попередньому табірному зборі вірним супутником був і новий катер «Brig-N-730», який нещодавно увійшов до складу підрозділу.

Катер Brig ДПСУ під час водолазного збору

Ці катери оснащені спеціальним трапом для підняття водолаза, що дозволяє проводити підводні огляди хоч на рейдових стоянках, хоч у відкритому морі до заходу судна в порт. А також є локатор бокового огляду, який дозволяє вишукувати об’єкти під водою.

Також вперше прикордонники відпрацювали й десантування підрозділу із гелікоптеру, коли спочатку на воду викидається човен, а потім у без парашутний спосіб і самі бійці. А також спуск на човен у відкритому морі за допомогою спеціального спускового пристрою СУР.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


ВМС України Водолазна підготовка КОРД МВС Національна поліція НГУ СБУ ССО УДО Україна