В РФ представили новий морський дрон
Російська компанія KMZ представила ударний морський безпілотник “Одуванчик”, що виконаний за схожою до українських дронів конструкцією.
Новину оприлюднили російські медіа.
Російський Кінгісеппський машинобудівний завод KMZ (Санкт-Петербург), що спеціалізується на виробництві катерів для силових структур Росії та морських дронів, представив ударний безпілотник ББКН “Одуванчик”.
Дрон, абревіатура якого розшифровується як “быстроходный безэкипажный катер-носитель”, був замовлений міністерством оборони РФ у кількості десяти бортів для проведення випробувань. Останні, як повідомляється, мають пройти безпосередньо в зоні бойових дій проти України.
ББКН “Одуванчик”
Конструктивно дуже схожий на українські моделі, російський безпілотник все ж має низку ключових відмінностей, що може говорити про зовсім інші задачі, що будуть поставлені перед ним.
Так, на корпусі безпілотнику відсутні видимі антени засобів зв’язку, а також оптичні пристрої спостереження та наведення на ціль.
Відсутність камери, ймовірно, не дозволить використовувати безпілотник проти маневрених надводних цілей. Однак можна припустити, що його призначенням стане нанесення ударів по статичним об’єктам, таким як мости та порти.
Представники KMZ заявляють, що безпілотник може нести бойову частину або інше корисне навантаження вагою до 600 кілограмів. Для порівняння, безпілотник SeaBaby, яким було уражено Кримський міст у липні 2023 року, мав на борту 850 кг вибухівки.
Безпілотний катер може долати відстань у 200 кілометрів на швидкості до 80 км/год. Цього достатньо для нанесення ударів по Одесі у випадку запуску із Криму. Крім того, не виключено, що їх можна буде запускати із суден вже у морі.
У той же час незрозуміло як відбуватиметься його управління без супутникового зв’язку, адже відповідних антен не було помічено на борту.
Можна припустити, що росіяни для цього використали інерційну систему з корекцією по сигналам GPS, як у безпілотниках Shahed-136. Також не можна виключати вірогідність використання дронів-ретрансляторів зв’язку.
Варто відзначити, що ефективність використання українських безпілотників, а також кілька захоплених бортів, дали значний поштовх до розвитку цієї ніші безпілотного озброєння в Росії.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.