fbpx
В Україні сформують понад 150 батальйонів тероборони

В Україні сформують понад 150 батальйонів тероборони

ЗСУ Тероборона (ТрО) Україна

У рамках розгортання системи територіальної оборони в Україні буде створено понад 150 батальйонів.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Міністерство оборони України.

У складі Сил ТрО ЗСУ триває формування 25 бригад (один регіон – одна бригада), які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район).

Постійна чисельність Сил ТрО у мирний час складатиме 10 тисяч військовослужбовців.

По штату особливого періоду підрозділи Сил ТРО нараховуватимуть понад 130 тисяч осіб, для чого буде сформовано відповідний резерв.

Бригади територіальної оборони України (ТРО) станом на січень 2022 рік

За інформацією командувача Сил ТрО, станом на 17 січня 2022 року визначено 86% місць дислокації підрозділів ТрО по всій Україні.

Нагадаємо, сили територіальної оборони – це окремий рід сил у складі Збройних сил України та їх розгортання відбуватиметься у три етапи.

На першому етапі бригади і батальйони Сил ТрО розгортатимуться по штату мирного часу.

У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їх завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. Шляхом цих резервістів ТрО кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб.

Тероборона України (ТРО). 2021 рік. Фото: Міноборони

Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду – це другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечені відповідні умови.

За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій.

На даний момент Міноборони розпочинає системний діалог з органами місцевої влади та самоврядування щодо забезпечення сил ТрО необхідними ресурсами.

ЗСУ Тероборона (ТрО) Україна