Відео: Україна отримала ЗРК Crotale в причіпному варіанті
Передані Україні зенітні ракетні комплекси Crotale від Франції надійшли у причіпному варіанті.
Відповідне відео з демонстрацією ЗРК опублікувала пресслужба 38-го зенітно ракетного полку.
Передані системи виконані у конфігурації NG, що передбачає покращене радіолокаційне обладнання та збільшену кількість ракет – до восьми одиниць.
Система змонтована на причепі, де, окрім пускових установок та радіолокаційного комплексу, розміщується розрахунок, який здійснює управління комплексом.
Загалом Франція в рамках військової допомоги передала Україні дві батареї цих систем, які доповнили загальну допомогу західних партнерів у наданні Україні засобів протиповітряної оборони.
Розробка цього варіанту Crotale у Франції відбувалося для забезпечення захисту аеродромів. Вони прийшли на зміну системам першого покоління, що базувалися на самохідних шасі Hotchkiss P-4 R.
Crotale NG
Електропривідна башта Crotale NG має масу близько 4800 кг і включає оглядовий радар із підсистемою «свій-чужий» (IFF), радаром супроводу, а також електрооптичне обладнання, що містить денну та нічну тепловізійну камеру (FLIR), денну телевізійну камеру, систему відеотрекінгу та систему інфрачервоного виявлення.
Озброєння складається з восьми ракет, готових до запуску, які розташовані у двох блоках по чотири контейнерні пускові установки.
Стандартним оглядовим радаром є модель 2630 від Thales Defence Systems Ltd, що працює в S-діапазоні з можливістю гнучкого налаштування частоти, імпульсною компресією та використанням технології Доплера.
Він оснащений плоскою антеною, що обертається зі швидкістю 40 об/хв, а також покращеними засобами протидії радіоелектронним перешкодам (ECCM), які включають режим «strobe-on-jam».
Радар працює в Ku-діапазоні та має максимальну дальність дії до 30 000 м, забезпечуючи виявлення й супровід цілей — від завислих вертольотів до літаків із швидкістю понад М2. Ширина променя становить 1,2°.
Сама ракета VT-1 має стартову масу 75 кг (разом із контейнерною пусковою установкою — 95 кг), довжину 2,29 м і діаметр 0,165 м. Чотири сталеві складні крила розгортаються після запуску для стабілізації.
Ракета оснащена 13-кілограмовою уламково-фугасною бойовою частиною виробництва TDA, яка використовує активний радіолокаційний підривник Thomson-CSF FPNG (Fusee de Proximity Nouvelle Generation) з псевдовипадковою імпульсно-модульованою широкосмуговою електромагнітною детонацією у I/D-діапазоні.
Підривник активується бортовим процесором ракети, який розраховує час детонації між 0,2 і 0,5 секунди до передбачуваної точки перехоплення. Радіус ураження бойової частини становить 8 м.
Максимальна дальність ракети — 11 000 м, мінімальна — близько 500 м, а висотний діапазон перехоплення — від надмалої висоти до понад 6000 м.
Максимальна швидкість ракети — 3,5 Маха, що досягається за рахунок використання покращеного твердопаливного ракетного двигуна TX883 зі зниженим димленням, розробленого на основі того, що використовує ракета «повітря-повітря» Sidewinder.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.