fbpx
З жовтня 2022 року ЗРК Iris-T знищив понад 60 повітряних цілей – Командування ПС ЗСУ

З жовтня 2022 року ЗРК Iris-T знищив понад 60 повітряних цілей – Командування ПС ЗСУ

IRIS-T Війна з Росією ЗРК Командування Повітряних Сил ЗСУ Німеччина ППО та ПРО Україна

У Повітряних силах ЗСУ розповіли про роботу ЗРК Iris-T, який українські військові використовують з жовтня минулого року.

Відео з німецьким зенітно-ракетним комплексом оприлюднив Командувач ПС Збройних сил України Микола Олещук.

Військові показали роботу Iris-T та розповіли про його обслуговування.

Заступник командира зенітного ракетного підрозділу з позивним “Ювелір” повідомив, що військові, які обслуговують комплекс, перебувають в укритті під час його роботи.

Оператори складаються з офіцерів, обслуги локаторів та обслуги пускових установок. Після їхнього розгортання одразу йдуть в укриття і спостерігають звідти. Залишається тільки обслуга, яка веде бойову роботу“, – сказав він.

Радар, який використовує Iris-T, може передавати інформацію в об’єднану систему, що дозволяє ділитися інформацією з іншими комплексами, які працюють на тому ж напрямку.

Радар TRML-4D, який використовується на комплексі Iris-T Кадр з відео Повітряних сил

Те, що ми бачимо на нашому радарі, ми можемо ділитися цією інформацією на сусідні, так би мовити, комплекси. І вони вже по наших даних можуть обстрілювати ці чи інші цілі. Відчуття від перших пусків, від першої роботи досить вражаючі“, – розповів начальник станції виявлення з позивним “МакКвін”.

Військові також підкреслили, що в перший день роботи були вражені результатом – усі цілі були збиті.

Робоче місце оператора ЗРК Iris-T Кадр з відео Повітряних сил

Нагадаємо, Україна нещодавно отримала другий з чотирьох комплексів Iris-T від Німеччини. Інформацію про це підтвердили на сайті уряду країни, де регулярно публікують список переданої Україні допомоги.

IRIS-T

Комплекс призначений для знищення крилатих та балістичних ракет, а також літаків, гелікоптерів та БПЛА.

Основа ЗРК – модифіковані авіаційні ракети IRIS-T класу “повітря-повітря”.

Є модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати повітряні цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.

Пуск ракети з ЗРК Iris-T. Кадр з відео Повітряних сил

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами для вертикального пуску.

Основний засіб виявлення повітряних об’єктів – РЛС CEAFAR GBMMR з активними фазованими антенними решітками.

Комплекс також може застосовуватися з німецьким радаром TRML-4D (Hensoldt), який виявляє повітряні цілі на відстані до 250 км.

Розрахунок ЗРК під час розгортання на позиції Кадр з відео Повітряних сил

Перший комплекс українські військові отримали в жовтні минулого року. Того ж місяця стало відомо, які компанії працюють над виробництвом комплексу.

Компанія Diehl Defense є генеральним підрядником та системним інтегратором IRIS-T SLM, вона відповідає за постачання пускової установки та ракет.

ЗРК Iris-T українських військових. Кадр з відео Повітряних сил

Німецька Hensoldt відповідає за багатофункціональну радіолокаційну станцію TRML-4D. Іспанська SENER Aeroespacial бере участь у програмах IRIS-T. Компанія виготовляє секції управління та крила для ракет класу «повітря-повітря» IRIS-T та розробляє секції керування для ракет класу «земля-повітря» IRIS-T SL.

За інтегроване програмне забезпечення системи бойового управління (IBMS-FS) для тактичного командного центру відповідає Airbus.

Нагадаємо, що Швеція також бере участь у постачанні систем протиповітряної оборони, зокрема додаткових комплексів Iris-T.

Пульт огляду повітрянної обстановки ЗРК Iris-T. Кадр з відео повітряних сил

За інформацією видання Spiegel, Швеція передала Німеччині 12 пускових установок IRIS-T-SLS. Наразі шукають транспортні засоби, на які їх можна встановити для подальшої доставки в Україну.

IRIS-T Війна з Росією ЗРК Командування Повітряних Сил ЗСУ Німеччина ППО та ПРО Україна