fbpx
ЗСУ завдали ракетних ударів по військових аеродромах у Криму

ЗСУ завдали ракетних ударів по військових аеродромах у Криму

Вибухи Війна з Росією Крим Пожежа Ракетний удар Україна

У ніч з 15 на 16 травня російські військові авіабази Бельбек та Гвардійське були атаковані балістичними ракетами.

Про це повідомляють місцеві медіа та російські відомства.

Вночі, близько 23:00 по аеродрому Гвардійське, що розташований за 13 км від Сімферополя, завдали удару, внаслідок якого на військовому об’єкті спалахнула пожежа.

Станом на ранок 16 травня пошкодження авіабази достовірно не відомі. На цьому об’єкті дислокується авіація 37 змішаного полку повітряно-космічних сил РФ, зокрема ескадрилья бомбардувальників Су-24М та ескадрилья штурмовиків Су-25.

Повторний ракетний удар по авіабазі Бельбек також підтверджують місцеві жителі та публікують кадри пожежі. Він відбувся лише через добу після першого нальоту.

До масштабного комбінованого удару, що відбувся з 14 на 15 травня, на об’єкті базувалась російська ескадрилья винищувачів Су-27, ланка винищувачів Су-35 та перехоплювачів МиГ-31 (не плутати з носіями аеробалістичних ракет МиГ-31К).

Також на обох аеродромах були розміщені засоби протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема С-400. Відомо, що частина одного з таких комплексів разом з РЛС була уражена під час першого удару по Бельбеку.

Російське міністерство оборони підтвердило факт удару балістичними ракетами, традиційно заявивши про перехоплення всіх засобів ураження:

«15 травня близько 23:00 … із застосуванням американських оперативно-тактичних ракет ATACMS по об’єктах на території Російської Федерації. Черговими засобами ППО п’ять оперативно-тактичних ракет було знищено над територією Республіки Крим», — йдеться у повідомленні російського відомства.

Ракетні удари по Криму

Наразі достовірно невідомо, яким типом озброєння цієї ночі були атаковані російські авіабази в Криму. Проте днем раніше для удару по аеродрому Бельбек були використані балістичні ракети MGM-140 ATACMS.

Оперативно-тактичні ракети з касетною бойовою частиною успішно накрили щільним полем суббоєприпасів значну площу аеродрому.

Відпрацьований двигун балістичної ракети MGM-140 ATACMS та уламки касетних суббоєприпасів M74 на аеродромі Бельбек, 15 травня 2024 року.

За непідтвердженою інформацією з декількох публічних джерел, в ході ракетного удару було пошкоджено/знищено два перехоплювачі МиГ-31, зенітний комплекс С-400 та склад із паливно-мастильними матеріалами.

Вибухи Війна з Росією Крим Пожежа Ракетний удар Україна