fbpx
У космосі 15 тисяч уламків космічних апаратів

У космосі 15 тисяч уламків космічних апаратів

Більше 15 тисяч фрагментів космічного сміття, у тому числі відпрацьовані супутники, ступені ракет, розгінні блоки та їхні уламки, обертаються на орбіті навколо Землі, повідомляє в черговому щоквартальному звіті відділ НАСА по стеженню за орбітальними уламками. Із загальної кількості 12 217 об’єктів – треті ступені ракет, розгінні блоки і уламки космічної техніки. Ще 3333 об’єкта- космічні апарати, що вимйшли з ладу, говориться в доповіді. За засмічення космосу Росія займає перше місце. На її рахунку 5833 об’єкта.

 

Трохи більше ніж на тисячу фрагментів відстають США. За ними числиться 4824 фрагмента сміття. Ще 3288 одиниці сміття належить Китаю. Набагато менше засмічують орбіту інші учасники космічної діяльності. Франції належить 472 фрагмента сміття, Японії – 190, Індії – 170, Європейському космічному агентству – 83, іншим країнам і організаціям – 590 об’єктів. У порівнянні з минулим звітом, опублікованим НАСА в квітні, тільки у Індії не з’явилося нового сміття на орбіті. 

В основному космічне сміття сконцентрований на висотах від 850 до 1500 км над поверхнею Землі, але багато його і на висотах польоту космічних кораблів і Міжнародної космічної станції (МКС). Якщо космічне сміття, розташоване на висотах нижче 600 км, протягом декількох років входить в атмосферу й згоряє в ній, то сміттю, розташованому на висотах 800 км, на це потрібно десятиліття, а штучним об’єктам на висотах від тисячі кілометрів і вище – сотні років.