Росія профінансувала створення хімічної зброї для режиму Асада – CNN

Магнітського вбили після того, як він розкрив злочинну схему виведення грошей з РФ.

Інвестиційна група, пов’язана з Кремлем, перевела не менше 900 тисяч доларів на рахунки компанії, що фінансує створення зброї масового ураження для режиму Асада, повідомляє CNN. Журналісти телеканалу стверджують, що їм вдалося отримати доступ до документів, що підтверджують цю інформацію.

Згідно з контрактом та банківськими записами за 2007-2008 роки, ця інвестгрупа, яка імовірно називалася Quartell Trading, погодилася заплатити більше 3 мільйонів доларів компанії Balec Trading Ventures нібито за “високотехнологічні меблі”. Документально підтверджений переклад 900 тисяч з цієї суми.

За даними Міністерства юстиції США, Quartell Trading є однією з компаній, через які з РФ були виведені мільйони доларів, викрадених у російських платників податків. Ймовірно, ці операції безпосередньо пов’язані зі схемами, за розслідуванням яких працював Сергій Магнітський, убитий російськими спецслужбами.

Власником фірми Balec Ventures є громадянин Росії Ісса іль-Зейді. У 2014 році його включили до санкційного списку Міністерства фінансів США у зв’язку з діяльністю Науково-дослідного центру, що займався нервово-паралітичних газів.

У 2008 році юрист інвестиційного фонду Hermitage Capital Сергій Магнітський звернувся до Слідчого комітету РФ із заявою про те, що у фонду були захоплені кілька компаній, і на рахунки перереєстрованих фірм були переведені кошти, викрадені з російського бюджету з допомогою повернення фіктивно сплаченого ПДВ. Після цього Магнітського затримали, а потім заарештували за звинуваченням у несплаті податків.

Він помер 16 листопада 2009 року в СІЗО “Матроська тиша”. Комплексна судмедекспертиза встановила, що причиною смерті аудитора стало поєднання декількох захворювань, а також недоліки в наданні медичної допомоги та несвоєчасна діагностика захворювань. Смерть юриста викликала широкий міжнародний резонанс. США і ЄС ввели санкції проти осіб, причетних до кримінального переслідування і вбивства Магнітського.

Дзеркало Тижня

 • Автор публікації

  Офлайн 2 дні

  admin

  Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту:

  Адреса: mail.milinua@gmail.com

  Коментарі: 8Публікації: 6490Реєстрація: 20-06-2016

  Поширити:

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: