ІНФОРМАЦІЙНИЙ ОГЛЯД НА РАНОК 2.11.2018

Операція об’єднаних сил / Joint Forces Operation:

Впродовж минулої доби, 1 листопада, ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об’єднаними силами. Окупанти 20 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. 1 раз противник застосував озброєння, заборонене Мінськими домовленостями.
Внаслідок бойових дій, загинув один військовослужбовець Об’єднаних сил, ще два – отримали поранення.

За даними розвідки знищено двох російських окупантів, три поранено.

Ситуація довкола України:

Про пікетування концерту диригента Валерія Гергієва:

У Нью-Йорку активісти пікетували концертний зал Карнегі-хол у зв’язку з виступом в ньому російського диригента Валерія Гергієва.  Гергієв в 2014 році підтримав анексію Криму Росією. Українська журналістка Юлія Городецька опублікувала в Фейсбук фотографії протесту. За її словами, пікет співпав зі святкуванням Хеллоуїна, тому «вийшов ще і яскравим». Учасники акції вийшли з плакатами «Крим – це Україна», «Гергієв підтримує війну», «Підтримуючим Путіна не раді в Нью-Йорку» та іншими.

Про заяву  командувача 6 флоту ВМС США стосовно нарощення сил ВМФ РФ у акваторіях Чорного та Середземному морів:31.10.2018 командувач 6 флоту ВМС США адмірал Дж. Фогго під час телефонної прес-конференції в рамках навчань “Trident juncture-2018” заявив, що НАТО припинило співпрацю з ВМФ РФ після анексії Криму та додав, що ЗС країн-НАТО проводять постійний моніторинг знаходження та пересування суден ВМФ РФ у акваторіях Чорного та Середземного морів.

Про підписання урядом РФ постанови про заходи у відповідь на санкції України:

01.11.2018 на сайті уряду РФ опубліковано постанову про заходи у відповідь на санкції України, затверджену прем’єр-міністром РФ Д.Медведєвим. Санкції введено відносно 322 фізичних, 68 юридичних осіб та передбачають заморожування коштів, цінних паперів і майна, заборону на виведення капіталів з РФ. Обмежувальні заходи поширюватимуться на суддів Конституційного суду України, депутатів Верховної Ради 8-го скликання, українських підприємців, чиновників адміністрації президента України, керівників виконавчої влади України та великих українських компаній.

Про заяву  канцлера ФРН відносно продовження санкцій проти РФ:01.11.2018 на спільному брифінгу з президентом України П.Порошенко у м.Київ, канцлер ФРН А.Меркель заявила, що уряд ФРН виступає за територіальну цілісність і самовизначення майбутнього України та назвала “вибори” 11.11.2018 на території ОРДЛО такими, що не відповідають Мінським домовленостям. Уряд ФРН підтримує продовження економічних санкцій, введених ЄС проти РФ через анексію Криму і агресію на Донбасі.

Про призначення нового заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні:01.11.2018 за інформацією прес-служби СММ ОБСЄ, новим заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні призначено М.Етерінгтона. Як повідомлялося, О.Хуг звільнив пост заступника голови СММ ОБСЄ 31.10.2018.

Довідково: Марк Етерінгтон – у 1992-1995 рр. працював у спостережній місії ЄС в Югославії, брав участь у врегулюванні конфліктів в Афганістані та Південному Судані. З 2014 року  є членом СММ ОБСЄ в Україні.

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

АР Крим:

Про розгортання нової військової частини в Севастополі:

Російський уряд оголосил  конкурс на будівництво військової частини в Севастополі. Вартість проекту – понад 4 мільярди рублів.  Військову частину хочуть побудувати за 4 роки. На 2018 рік виділили 447,79 мільйонів рублів, на 2019 – 253,34 мільйона, 2020 року – 700 мільйонів, 2021 – 2,64 мільярда рублів. Комплекс будівель для військових планується  в районі вулиці 2-й Бастіонній.

Про відмову виплати грошової допомоги постраждалим у теракті в Керчі:

Влада анексованого Росією Криму відмовилися сплатити 500 тис. рублів (215 тис. гривень) компенсації 16-річній студентці Наталі Калиниченко, яка постраждала під час теракту в Керчі. Батько дівчини Юрій Калиниченко стверджує, що самопроголошений голова Криму Сергій Аксьонов на зустрічі з мешканцями Керчі назвав родину Калиниченків «неблагополучною» і заявив, що через це «грошей наказали не давати».

Про затримання ФСБ РФ громадянина України на території АР Крим:01.11.2018  співробітниками ФСБ РФ затримано жителя Кіровського району Криму  за звинуваченням в діяльності незаконних збройних формувань на “території РФ”. Проти громадянина порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 208 КК РФ – “Організація незаконного збройного формування або участь у ньому”.

Довідково: затриманий 22-річний мешканець Кіровського району Дилявер Гафаров нібито пройшов “спеціальну військову підготовку під керівництвом інструкторів”, брав участь в бойових діях на Донбасі, і в період з 2016 по 2018 рр. входив до складу “кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана” і громадського формування “Аскер”. Крім того, ФСБ РФ звинувачує затриманого в участі в “економічній блокаді Криму».

Луганська та Донецька область:

Про затримку суден в Азовскому морі силами ПС ФСБ РФ:Відповідно до даних моніторингової групи «Майдану закордонних справ» та «Інституту чорноморських стратегічних досліджень» Російська Федерація с квітня 2018 року здійснила безпідставне затримання  268  суден під українським прапором або тих що прямують в українські порти на вході (виході ) до Азовського моря. Крім того, ще близько 110 суден були затримані кораблями та катерами ПС ФСБ безпосередньо в акваторії Азовського моря.

Про арешт продукції «Алчевського металургічного комбінату», що розташований на непідконтрольній українському уряду території.У порту Маріуполя арештовано понад 3000 тонн продукції захопленого окупантами Алчевського меткомбінату, що перевозилася судном під прапором Ліберії з російського порту в Бельгію.

Про посилення пропагандистських заходів РФ на ТОТ:За наявною інформацією, окупаційна адміністрація РФ нарощує зусилля з реалізації російського сценарію проведення 11.11.2018 “виборів” на ТОТ ОРДЛО. Прибулі з РФ політтехнологи розгорнули в місцевих ЗМІ масштабну інформаційну кампанію на підтримку визначених РФ кандидатів. У жовтні 2018 року для підтримки проросійських кандидатів випущено рекордний тираж газети “Донецкая республика” (друкований орган однойменного громадського руху) – у кількості 300 тис. екземплярів (до червня 2018 р. газета випускалась тиражем у 100 тис. екземплярів; з червня по вересень 2018 р. випуск газети був зупинений через відсутність фінансування).

У з’єднаннях і частинах 1 та 2 АК ЗС РФ кадрові офіцери ЗС РФ активізували агітацію щодо підтримки “потрібних” кандидатів, у т.ч. шляхом впливу на родини військовослужбовців з-поміж місцевого населення під приводом організації заходів дозвілля проводяться збори на території частин із залученням батьків, дружин та друзів військовослужбовців.

Про заяву Президента Республіки Білорусь щодо готовності надати допомогу в проведенні виборів на ТОТ Донецької і Луганської областей:31.11.2018 Президент Республіки Білорусь О.Лукашенко виступаючи на зустрічі Основної групи Мюнхенській конференції з безпеки, заявив про готовність взяти під контроль російсько-український кордон і надати допомогу в проведенні виборів на ТОТ Донецької і Луганської областей.

Придністров’я:

Про підготовку підрозділів ОГРВ ПРРМ до 2019 навчального року:01.11.2018 в підрозділах ОГРВ ПРРМ приступили до заходів підготовчого періоду до 2019 навчального року.

В рамках підготовчого періоду будуть проведені заняття з особовим складом медичної служби, навчально-методичні збори з офіцерським складом, випробування на присвоєння класної кваліфікації, заняття з безпеки військової служби, проведено роботи з ремонту та обслуговування ОіВТ та навчально-матеріальної бази, переведення ОіВТна зимовий режим експлуатації

Військова сфера:

Про надходження на озброєння 14 окремого батальйону морської піхоти Каспійської флотилії ВМФ РФ нових зразків  БТР-82А:01.11.2018 року в рамках переозброєння ЗС РФ до складу 414 обмп (м.Каспийськ, Республіка Дагестан) КФл ВМФ РФ надійшло 10 од. БТР-82А на зміну БТР-80 . Раніше, в травні і червні 2018 р, на озброєння 414 обмп надійшло 60 од. БТР-82А.

Про надходження на озброєння 960 штурмового авіаційного полку  літаків типу Су-25СМ3:

01.11.2018 року в рамках модернізації ОіВТ ЗС РФ до складу 960 шап  (ае Приморсько-Ахтарськ) 4А ВПС і ППО ПдВО ЗС РФ надійшло 3 літаки типу Су-25СМ3.

Про навчання ЗС РФ:

01.11.2018 в рамках плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік підрозділами 136 мсд (м.Буйнакськ, Республіка Дагестан) 58А ПдВО ЗС РФ проведено ТН з відбиття атаки ДРГ умовного супротивника на склад з боєприпасами. Склад сил та засобів, що залучались:  понад 600 військовослужбовців і 100 од. ОіВТ.

Обстановка в інших країнах світу:

Кризові регіони:

Щодо заяви представників “Демократичних сил Сирії”:

01.11.2018  представники “Демократичних сил Сирії” (SDF) заявили, що призупиняють військову кампанію проти терористичного угрупування “Ісламська держава” через активізацію обстрілів з боку ЗС Туреччини.

Довідково: 31.10.2018 підрозділами ЗС Туреччини з території прикордонної провінції Шанлиурфа (південний схід Туреччини) було здійснено артилерійський обстріл по об’єктах Сил самооборони курдів в САР (м.Айн-ель-Араб). Внаслідок обстрілу загинули 4 курдських повстанців.

 Воєнно-технічна сфера:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Про передачу ракетних двигунів від РФ до США:Російський виробник ракетних двигунів НВО “Енергомаш” передав американським замовникам чотири двигуни РД-180.   26 жовтня 2018 року представниками компаній Pratt & Whitney, United Launch Alliance, РД АМРОСС підписані формуляри на двигуни”.

Довідково:  Остання угода про постачання двигунів РД-180 в США діє до 2022 року.  НВО “Енергомаш” уклало його в липні 2018 року.  До кінця терміну дії договору Росія поставить до 20 двигунів.  РД-180 встановлюються на ракети Atlas V.Після 2022 НАСА планує перейти на нові ракети з двигунами BE-4.  

Про надходження на озброєння Росгвардії РФ нових армійських всюдиходів: На початку листопада на озброєнні Росгвардіі з’явилися перші баггі М-3.  На машинах “Чаборз” військові вже виконують бойові завдання в Сирії. Машину збирають у Чеченській республиці.  На авто можна встановити два кулемети і гранатомет.   Всюдихід проходить тестові випробування і вже скоро надійде в підрозділи.

Про надходження на озброєння ЗС Алжиру БПЛА типу CH-4 і CH-3:01.11.2018 Міністерство національної оборони Алжиру офіційно підтвердило придбання БПЛА типу CH-4 і CH-3 виробництва Китаю. Під час відвідування аб Айн-Усера в 1 військовому окрузі, заступнику міністра національної оборони – начальнику генерального штабу Національної народної армії генерал-лейтенанту Ахмеду Гаіду Салах були представлені БПЛА типу CH-4 і CH-3.

Довідково: CH-3 оснащений турбогвинтовим двигуном. Максимальна злітна вага БПЛА становить 640 кг, корисного навантаження – 100 кг. Крейсерська швидкість – 222 км/год, висота польоту – 5 км, радіус дії – 200 км, автономність 12 годин. Розмах крила – 7,9 м, довжина – 5,1 м, висота – 2,4 м.Для апаратів цього типу заявлялася можливість підвіски двох керованих боєприпасів, в якості яких можуть використовуватися розроблені CASC нові ракети AR-1 (маса 45 кг, лазерна система наведення) і малогабаритні керовані авіабомби FT-10/25 (калібр 25 кг, супутникова система наведення). Він може нести дві “вузькі” авіабомби FT-5 калібру 75 кг з напівактивною лазерною системою наведення. CH-4 має довжину 8,5 і висоту в 3,4 м., розмах крил становить 18 м. Силова установка представлена одним поршневим двигуном, який дозволяє здійснювати польоти на крейсерській швидкості в 235 км \ год., при цьому автономність експлуатації БПЛА становить до 40 год. (без додаткового навантаження). Максимальна висота польоту- 8000 м.

Про поставку АУ 76/62 “Super Rapid” для озброєння  корветів класу K130 “Брауншвейг” для потреб ВМС ФРН:01.11.2018 агенція по закупівлях МО ФРН уклала контракт з у консорціумом ARGE K130 (до складу якого увійшли Lürssen Werft, ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS) і холдинг German Naval Yards Kiel) на поставку 7 корабельних АУ 76/62 “Super Rapid” для озброєння нових корветів класу K130 “Брауншвейг”. Довідково: у вересні 2017 р. МО ФРН замовило поставку 5 корветів типу “Брауншвейг” у консорціуму консорціуму K130. Кораблі отримають назви на честь німецьких міст – Кельн, Емден, Карлсруе, Аугсбург і Любек.

Будівництво першого корвета розпочнеться в січні 2019 року, а останній буде закладено в грудні 2020 р. Всі п’ять кораблів повинні надійти на озброєння ВМС ФРН до 2025 р. Вартість контракту складає 2,4 млрд. євро.


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю