ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗВЕДЕННЯ НА РАНОК 12.09.2018

Ситуація довкола України:

Щодо продовження переговорів по транзиту природного газу з РФ через територію України:

12.09.2018 у м.Брюсель (Бельгія) відбудуться тристоронні переговори щодо транзиту природного газу РФ через територію України в форматі ЄС-Україна-РФ.

Довідково: Згідно даних газотранспортних операторів Європи свідчать про те, що від 01.08.2018 “Газпром” скоротив постачання газу до Європи через Україну та Білорусь щонайменше на 12-14%.

Щодо проведення “Східного економічного форуму-2018”:

11.09.2018 в рамках проведення “Східного економічного форуму-2018” (проходить в період 11-13.09.2018 в м.Владивосток, РФ) президент Китаю Сі Цзіньпін та президент РФ В.Путін провели спільну зустріч  на якій домовились розвивати двосторонні відносини та спільно “протистояти факторам нестабільності у світі” та торговельній політиці США.

Довідково: Зустріч двох президентів відбулась після чергової заяви президента США про запровадження нових мит на китайський імпорт.

Обстановка на тимчасово окупованих територіях України:

АР Крим:

Щодо незаконних поставок металобрухту до Європи:

Незважаючи на введений режим санкцій продовжуються незаконні поставки металобрухту з портів ТОТ АР Криму в країни Європи. Завантаження металобрухту відбувається в наступних портах: п.Феодосія, п.Керч, п.Севастополь.

Щодо засудження військовослужбовців Росгвардії у Севастополі (тимчасово окупована територія АР Крим)

Двох бійців Росгвардії в Севастополі засуджено за побиття до смерті  лише на 6 та 4 роки  в колонії суворого режиму відповідно.

Встановлено, що 17 грудня 2017 року військовослужбовці Пиж”янов О.Я. та Тиміркін Д.Д. знаходячись у нетверезому стані застосували фізичне насильство з використанням важкого предмету та забили до смерті цивільну особу у Севастополі. “Ленінським районним судом” м.Севастополя їх дії кваліфіковані, як “нанесення шкоди здоров”ю за необережністю”

Воєнна сфера:

Щодо повернення військовослужбовців РФ у загони космонавтів:

11.09.2018 начальник Науково-дослідного випробувального центру підготовки космонавтів (далі-Центр) ім.Ю.А. Гагаріна П.Власов заявив, що вперше з моменту передачі Центру від МО РФ до державної корпорації “Роскосмос” згідно наказу президента РФ діючі військовослужбовці знову з’являться в загонах космонавтів.

Довідково: Науково-дослідний випробувальний центр підготовки космонавтів  ім.Ю.А. Гагаріна став повністю цивільним з 2012 року. До цього Центр входив до складу ПКС ЗС РФ.

Щодо проведення тренування по відбиттю нападу БПЛА в ПБ ЧФ ПдВО ЗС РФ:

11.09.2018 відповідно плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік на ЧФ ПдВО ЗС РФ пройшло тренування з протиповітряної оборони (ППО) по відбиттю нападу БПЛА умовного противника в ПБ.

Питання, що були відпрацьовані:
виявлення цілі та її класифікація;
знищення БПЛА умовного противника.
До заходів були залучені: надводні кораблі в ПБ Севастополь.

Щодо навчання антитерористичної спрямованості на ЧФ ПдВО ЗС РФ:

11.09.2018 відповідно плану бойової підготовки на 2018 навчальний рік з екіпажем рка “Буря” (Р-60, 41 бррка, ПБ Севастополь) проведено навчання антитерористичної спрямованості в зоні відповідальності ВМБ Новоросійськ (Краснодарський край).

Питання, що були відпрацьовані:
отримання сигналу допомоги від цивільного судна;
висування в район перехоплення;
здійснення перехоплення та знищення плав засобів умовного противника з АУ.
В ролі умовного противника виступали військовослужбовці 136 зСпП ПДСЗ (ВМБ Новоросійськ).

Обстановка в інших країнах світу:

 РФ:

Щодо створення національного координаційного центру з комп’ютерних інцидентів:

11.09.18 директор ФСБ РФ О.Бортніков підписав наказ щодо створення “національного координаційного центру з комп’ютерних інцидентів” (НКЦКІ). Новостворена структура буде займатися виявленням, попередженням та ліквідацією наслідків кібератакам на ключові об’єкти російської інфраструктури. Очолить НКЦКІ – заступник керівника науково-технічної служби – начальник центру захисту інформації та спеціального зв’язку ФСБ РФ А.Івашко.

Кризові регіони:

САР:

Щодо припинення підтримки сирійської опозиції:

11.09.2018 голова МЗС Нідерландів С.Блок та міністр з розвитку співробітництва С.Кааг оголосили, що королівство припиняє підтримку сирійської опозиції. С.Блок та С.Кааг зазначили, що “будь-яка фінансова підтримка опозиції САР втрачає сенс, тому що сили Башара Асада в будь-якому випадку отримають перемогу“.

Довідково: За офіційними даними, сирійської опозиції через різні фонди від Нідерландів були передані понад 70 млн євро.

Воєнно-технічна сфера:

https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

Щодо поповнення авіаційної складової 14 вап ЗхВО ЗС РФ:

11.09.2018 в рамках переозброєння ПКС ЗС РФ поповнили бойовий склад 14 вап ЗхВО ЗС РФ (ае Курськ-Східний, РФ) чотири нових винищувача Су-30СМ. Раніше протягом 2018 року на озброєння 14 вап надійшло 6 од. винищувачів Су-30СМ, протягом 2017 – 12 од. Су-30СМ. Таким чином, з урахуванням чотирьох нових винищувачів, на озброєння полку за два роки надійшло 22 нових Су-30СМ.

До кінця 2018 року очікується надходження ще двох винищувачів   Су-30СМ,  які дозволять повністю завершити комплектування полку.

Щодо постачання нового озброєння до ПдВО ЗС РФ:

Згідно інформації прес-служби ПдВО в рамках програми переозброєння ЗС РФ 11.09.2018 до зрд 19 омсбр (м.Владикавказ, Північна Осетія) ПдВО ЗС РФ на озброєння надійшли два дивізіони  ЗРС “Тор-М2”. З 01.09.2018 (протягом двох місяців до 01.11.2018) проходить навчання з екіпажами пускових установок, розрахунками радіолокаційних станцій і автоматизованих систем управління в навчальному центрі військ ППО СВ ЗС РФ (м.Єйськ, Краснодарський край). Всього до навчання залучено близько 200 військовослужбовців.

Зазначається, що до кінця 2018 року в ПдВО ЗС РФ продовжаться поставки ЗРС “Тор-М2”.

Щодо відновлення робіт по ударним БПЛА “Скат” для потреб ЗС РФ:

11.09.2018 за наявною інформацією літакобудівна корпорація РФ “МіГ” відновила роботи над ударним реактивним БПЛА “Скат”, в конструкції якого застосовується технологія “стелс”. Корпорація “МіГ” почали розробку ударного реактивного БПЛА “Скат” в ініціативному порядку в 2005 році. Макет БПЛА був представлений в серпні 2007 року на авіасалоні МАКС.

У 2012 році роботи по апарату призупинили через відсутність бюджету та інтересу з боку військового відомства.

Довідково: 

Ймовірні  ТТХ:
розміри (довжина х розмах крил х висота), м: 10,25 х 11,5 х 2,7;
маса, тон: 10;
швидкість польоту (максимальна), км/год: 850;
дальність польоту (бойовий радіус), км.: 4000 (1200);
висота польоту, м: 15000;
бойове навантаження, кг: 6000 (4 точки підвіски у внутріньому бомбовідсіку);
озброєння: ракетне та бомбове.

 

 


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam • Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю