fbpx
Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (22.04.13 – 29.04.13)

Міжнародні новини у сфері безпеки та оборони (22.04.13 – 29.04.13)

OC-135B Світ

22.04.13. Виробники усунули недоліки на бомбардувальниках Су-34

Дефекти, що виявили представники Міністерства оборони Росії на фронтових бомбардувальниках Су-34, повністю усунені.
«У нас не так давно був ряд претензій до промисловості щодо застосування цієї абсолютно нової для нас техніки. Сьогодні семитисячна база ( м. Вороніж) завершує перехід на Су-34 замість літаків Су-24. Повинен віддати честь нашої промисловості, новосибірському авіазаводу, льотним екіпажам, тому що недоліки, які ми пред’являли промисловості, усунені », – заявив перший  заступник  міністра оборони РФ генерал армії Аркадій Бахін.
Раніше повідомлялось, що два з 16 Су-34, що поставлялися у війська з 2006 року, взагалі не могли літати. Як зазначалося, у кожного літака знайшли унікальні недоробки. На всіх бомбардувальниках нестабільно працювали радіолокаційні станції і прицільно-навігаційні системи. Системи збоїли не тільки через неправильну роботу програмного забезпечення, а й через технічні несправності. Для усунення неполадок деякі літаки довелося виводити з експлуатації і відправляти на ремонт.
Су-34 відноситься до бойових літаків покоління «4 +» і може виконувати завдання у будь-який час доби і за будь-яких метеоумов. Бомбардувальник розвиває швидкість до 1900 кілометрів на годину при бойовому радіусі в 1100 кілометрів. На озброєнні літака стоїть 30-міліметрова гармата ГШ-30-1. Крім того, літак має 12 точок підвіски для ракет і бомб різних типів (у тому числі високоточних) загальною масою до восьми тонн.

22.04.13.  Держдума Росії ратифікувала угоди про військові бази в Таджикистані та Киргизії

Держдума РФ 19 квітня ратифікувала угоди про умови перебування російських військових баз в Таджикистані та Киргизії.
Угода з Таджикистаном була підписана  5 жовтня 2012 року в Душанбе – загальний термін розміщення російської бази в республіці продовжено до 49 років: вона знаходиться в Таджикистані вже 19 років (з 1993 року), за новою угодою термін продовжено ще на 30 років – до 2042 року.
При цьому російська сторона здійснює сприяння у забезпеченні Таджикистану сумісним озброєнням, військовою і спеціальною технікою відповідно до законодавства Росії про військово-технічне співробітництво.
Угода з Киргизією і протокол до неї були підписано 20 вересня 2012 року в Бішкеку на 20 років. Документи регулюють на міждержавному рівні питання, пов’язані з розміщенням та функціонуванням бази. Протокол забезпечить дію російсько-киргизьких договорів, що регламентують питання присутності в Киргизії російських військових формувань до 29 січня 2017 року, а угода – до 2032 року.

23.04.13. Франція озброїлася новою версією гелікоптера Tiger

Агентство оборонних закупівель (DGA) міністерства оборони Франції отримало перший модифікований ударний гелікоптер Tiger HAD. Нову машину французьким військовим передав європейський консорціум Eurocopter. Tiger HAD буде поставлений на озброєння армійської авіації Франції. У січні поточного року нова версія ударного гелікоптера отримала сертифікат типу, а на початку квітня отримала схвалення DGA.
Від базової версії HAP нова HAD відрізняється вдосконаленими двигунами MTR390, поліпшеною бронею і можливістю використовувати ракети AGM-114 Hellfire класу «повітря-поверхня». Загалом  міністерство оборони Франції замовило 40 нових версій ударного гелікоптера, одним з основних завдань якого є забезпечення підтримки з повітря. Крім Франції замовлення на 24 таких гелікоптерів розмістила Іспанія.
Льотні випробування Tiger HAD проводилися з вересня 2010 року. У ході перевірок апарат здійснив декілька пусків ракет Mistral класу «повітря-повітря» і Spike класу «повітря-поверхня». Першою нові гелікоптери отримала Іспанія, якій у другій половині 2012 року були поставлені шість Tiger HAD. В даний час на озброєнні чотирьох країн світу ─ Австралії, Франції, Німеччини та Іспанії ─ стоять 83 гелікоптерів Tiger різних версій.

23.04.13. У РВСП РФ тривають роботи з модернізації систем охорони ракетних з’єднань

У рамках затвердженої командувачем РВСП РФ генерал-полковником Сергієм Каракаєвим програми в ракетних з’єднаннях тривають роботи з модернізації систем охорони.
Темпи переоснащення новими системами охорони і оборони об’єктів РВСП зросли в порівнянні з попередніми роками більш ніж у два рази. Модернізація автоматизованих систем охорони включає в себе заміну елементів попередження, датчиків виявлення, засобів ураження та електропостачання.
У РВСП в 2013 році поступили на озброєння шість бойових протидиверсійних машин, оснащених розвідувальними комплексами з безпілотними літальними апаратами. Крім того, з метою вдосконалення організації охорони об’єктів РВСП в даний час ведуться НДДКР зі створення перспективних зразків систем охорони, що відповідають високим вимогам сучасності.
На поточний момент охорона ядерних об’єктів РВСП здійснюється з використанням шести різних типів автоматизованих систем охорони. Більшість з них вже пройшли модернізацію з включенням до їх складу засобів  на новій елементній базі.
Роботи з удосконалення систем фізичного захисту об’єктів РВСП проводяться виключно військовими фахівцями із залученням російських організацій. Встановлюється обладнання розробляється і проводиться тільки на російських підприємствах ОПК. У ході проведених робіт забезпечується повне закриття інформації про конфігурацію встановлюваних охоронних комплексів, принципи дії та алгоритмах їх функціонування.
Охорона та оборона військових об’єктів Ракетних військ стратегічного призначення від несанкціонованого проникнення для командування РВСП – одна з найпріоритетніших завдань. Для виключення подібних випадків у РВСП реалізуються заходи як організаційного, так і технічного характеру.
У РВСП охороні та обороні підлягають позиції пунктів управління, польові та бойові стартові позиції пускових установок, у тому числі і рухомі пункти управління та пускові установки в ході здійснення маршу, інші важливі об’єкти позиційних районів ракетних з’єднань і частин.

24.04.13.  РФ задумалася про авіабазу в Беларусі на тлі переговорів із США

Кремль має намір розмістити військову авіабазу в союзній Білорусі, яка межує з країнами НАТО, повідомив міністр оборони Росії. Москва також вивчає пропозиції США, що шукають компромісу в суперечці про протиракетну оборону.
МЗС Беларусі відмовилося від коментарів. Мінськ залежить від дешевих енергоносіїв та фінансової допомоги з Росії. Беларусь просить у Москви ще $ 2 мільярди, на “модернізацію економіки”.
“Ми приступаємо до розгляду плану зі створення російської авіаційної бази з літаками-винищувачами”, – сказав у вівторок на зустрічі з беларуським лідером Олександром Лукашенком Сергій Шойгу.
“Сподіваємося, що в 2015 році тут вже з’явиться авіаційний полк. У 2013 році ми створимо авіаційну комендатуру тут і поставимо першу чергову ланку бойових винищувачів”.
Цього року беларуські та російські військові запланували чергові спільні навчання, плани яких раніше викликали критику з боку політиків сусідів з ЄС – Польщі та Литви, які побачили в них антизахідну спрямованість.
Лукашенко на зустрічі з Шойгу повідомив, що союзники готові до відсічі: “Я не розумію, чому Захід так насторожено реагує на чергові наші навчання … Але, звичайно, вони повинні розуміти, що якщо вони спробують якось недобре подивитися у нашу сторону, ми будемо також реагувати”.
Лукашенко і його російський колега Володимир Путін вдаються до напористої риторики на адресу Заходу і демонстрації військової сили у внутрішньополітичних цілях з метою мобілізувати свій електорат на тлі зниження популярності.
У березні Кремль підніс сюрприз країнам-сусідам, влаштувавши широкомасштабні навчання у Чорному морі.
Росія зберігає військову присутність на пострадянському просторі, а після короткої війни з Грузією у 2008 році розмістила свої війська в Абхазії і Південній Осетії, що проголосили незалежність від Тбілісі.
Оголошений персоною нон-ґрата на Заході через переслідування опозиції Лукашенко не раз порівнював свою країну зі щитом, який прикриває Росію від НАТО.

25.04.13. Сербія купить у Росії винищувачі МиГ-29

Міністерство оборони Сербії має намір придбати у Росії шість легких багатофункціональних винищувачів МиГ-29М/М2 і дві наземні радіолокаційні станції. Вартість можливої угоди не уточнюється. Сербські військові розраховують підписати контракт на постачання авіаційної техніки до кінця поточного року. Деталі угоди будуть узгоджені 23 травня 2013 в ході візиту міністра оборони Сербії Олександра Вучіча до Москви.
Закупівля військової техніки буде проведена в рамках програми з модернізації авіаційного парку ПС Сербії. На озброєнні країни зараз перебувають  чотири винищувачі МиГ-29 (три МиГ-29 і один МиГ-29УБ, відновлені і модернізовані в 2008 році), 11 МиГ-21 (їх списання заплановане на 2018 рік), а також 33 винищувача-бомбардувальника J-22 Orao. Парк навчальних літаків представлений югославськими G-2 Galeb і G-4 Super Galeb, а також Utva 75 і сербськими Lasta 95.
Раніше на зустрічі з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу прем’єр-міністр Сербії Івіца Дачич попросив російську сторону допомогти Белграду з модернізацією збройних сил. «Існує велика потреба, щоб сербська армія модернізувалася і закуповувала сучасні види озброєнь», ─ заявив Дачич. У рамках військово-технічного співробітництва Росія і Сербія можуть розгорнути спільне виробництво бронемашин.

25.04.13. Фінляндія призупинила польоти бойової авіації

ПС Фінляндії обмежили польоти всіх своїх винищувачів F-18C Hornet. На одномісних літаках виявили несправність системи катапультування.
Виробник літаків американська компанія Boeing виявила дефект піротехнічного стріляючого механізму, що використовується  при катапультуванні крісла пілота. Як встановили експерти, механізм може не працювати зовсім або працювати зі збоями.
У результаті заборони на польоти Фінляндії довелося відмовитися від триденних військово-повітряних навчань. Замінити піротехнічні механізми планується найближчим часом.
Як наголошується, заборона на польоти не поширилась на двомісні навчально-бойові винищувачі F-18D Hornet. За словами начальника штабу фінських ПС бригадного генерала Карі Салмі, навчально-бойові літаки зараз використовуються як резервні.
На озброєнні ПС Фінляндії стоять 54 одномісних винищувача F-18C і сім двомісних F-18D.
Перші винищувачі F-18 Hornet ПС Фінляндії отримали від США в 1995 році. Вони замінили застарілі радянські МиГ-21 і Saab 35 Draken.
Зараз Фінляндія проводить модернізацію своїх винищувачів Hornet. Оновлення 61 літака оцінили в 700 мільйонів євро. Винищувачі отримають нову бортову електроніку і озброяться ракетами AGM-158 JASSM.
Винищувач F-18C розвиває швидкість до 1915 кілометрів на годину і може долати до 2000 кілометрів. На озброєнні літака перебуває  20-міліметрова скорострільна шестиствольна гармата M61 Vulcan. Для підвіски ракет і бомб різних типів винищувач оснащений дев’ятьма точками підвіски.

25.04.13.  Туреччина проведе випробування власного навчального літака

Турецька компанія TAI в червні 2013 року проведе випробування нового навчального літака Hurkus національної розробки. В даний час літак проходить завершальний етап наземних випробувань. Загалом  до теперішнього часу були побудовані два прототипи Hurkus, перший з яких брав участь у випробуваннях силової установки, а другий ─ на втому і підтримку тиску в кабіні пілотів.
Найближчим часом планується зібрати ще два прототипи перспективного літака, один з яких буде проходити випробування на міцність для підтвердження розрахункового терміну служби. Ресурс Hurkus розрахований на 10,5 тисячі льотних годин, або 35 років служби. Очікується, що Hurkus турбогвинтовий навчальний літак, оснащений двигуном потужністю 1,6 тисячі кінських сил, зможе розвивати швидкість до 574 кілометрів на годину і виконувати польоти на висоті до 10,6 тисячі метрів.
Розробка турецького навчального літака почалася в 2006 році. TAI планує випускати чотири версії Hurkus. Версія A буде призначена для цивільного ринку, вона вже пройшла сертифікацію Європейського агентства безпеки польотів. Варіант B буде випускатися спеціально для ПС і отримає систему управління польотними завданнями, а також оформлення приладової панелі, аналогічне винищувачам F-16 Fighting Falcon і F-35 Lightning II.
Версія C буде навчально-бойовою.  Літак отримає точки підвіски для ракетного озброєння і гарматних контейнерів загальною масою до 1,5 тонни. Очікується, що такі літаки будуть застосовуватися для надання підтримки з повітря. Нарешті, TAI планує випускати і версію Hurkus-CG для берегової охорони. Цей літак буде оснащений інфрачервоною системою пошуку, управляти якою буде оператор на місці другого пілота.
Навчальні літаки Hurkus отримають обладнання для виконання польотів у будь-який час доби, бортові системи генерації кисню, протиперевантажувальної системи, амортизовані шасі і системи катапультування. ПС Туреччини мають намір використовувати Hurkus-B для базової підготовки пілотів, навчання польотам за приладами і в строю.
У 2010 році повідомлялося, що перший політ Hurkus відбудеться в 2011 році, а по закінченні випробувань перші літаки будуть передані турецьким ПС.

25.04.13. Казахстан призупинив польоти МиГів після катастрофи винищувача

Казахстан призупинив польоти літаків МиГів до з’ясування причин катастрофи, що відбулася, в результаті якої загинув командир екіпажу, повідомив у четвер на брифінгу в Астані головнокомандувач силами повітряної оборони країни Олександр Сорокін.
“Ми призупинили польоти (МиГів) до з’ясування причин катастрофи”, – сказав Сорокін.
Літак МиГ-31 під час виконання планових нічних навчально-тренувальних польотів зазнав у Казахстані 23 квітня крах через відмову техніки. Екіпаж катапультувався, при цьому командир екіпажу полковник Марат Едигея загинув, штурман майор Руслан Галимзянов госпіталізований, загрози для його життя немає.
За попередніми даними, причиною аварії військового літака стала відмова системи управління.
За даними міноборони Казахстану, літак МиГ-31 в грудні 2012 року пройшов черговий капітально-відновлювальний ремонт на 514-му авіаремонтному заводі в місті Ржев і знаходився  на гарантійному обслуговуванні, після закінчення ремонту налітав 42 години. При виконанні планових польотів 23 квітня на літаку було виконано чотири вильоти, на п’ятому сталась катастрофа. За фактом катастрофи викликані представники заводу ВАТ “514 АРЗ” міста Ржев. На місці працює комісія міноборони Казахстану.

25.04.13. Над Ізраїлем збили ліванський безпілотник

Повітряні сили Ізраїлю збили ліванський безпілотний літальний апарат.
Безпілотник був помічений ще на підльоті до повітряного простору Ізраїлю. Після перетину кордону приблизно у восьми кілометрах від Хайфи його збив ізраїльський винищувач. Уламки безпілотника впали в море, ведуться його пошуки.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу засудив спробу порушити кордон країни і зазначив, що армія країни і далі буде вживати все необхідне для захисту громадян.
Це вже другий за останній час випадок вторгнення ліванського безпілотника в повітряний простір Ізраїлю. У жовтні 2012 року ізраїльські ПС збили неопізнаний апарат. Пізніше відповідальність за його відправку взяло на себе ліванське ісламістський рух «Хізбалла», що підтримує палестинців і яка виступає проти існування Ізраїлю. У свою чергу Нетаніягу тоді пообіцяв жорстко реагувати на всі подібні дії руху.
Сам Ізраїль неодноразово відправляв свої літаки в повітряний простір Лівану. Зокрема, в січні 2013 року ізраїльська авіація пролетіла над Ліваном і завдала звідти удар по військовому дослідницькому центру в Сирії, де був розквартирований прибулий з Ірану Корпус вартових ісламської революції.

26.04.13. Росія озброїлася комплексами «Красуха»

Міністерство оборони Росії отримало першу партію мобільних комплексів радіоелектронної боротьби «Красуха-4». Загалом  у війська надійшли поки чотири таких комплекси, призначених для прикриття від радіолокаційного виявлення великих ділянок землі, а також протидії літакам дальнього радіолокаційного виявлення і управління та безпілотним літальним апаратам.
З 2009 року в Збройні сили Росії поставляються наземні комплекси радіоелектронної боротьби «Красуха-2». Технічні подробиці комплексів типу «Красуха» засекречені. Відомо тільки, що комплекси розміщуються на чотиривісних шасі БАЗ-6910-022. Станції розроблено науково-дослідним інститутом «Градієнт» і виробляються науково-виробничим об’єднанням «Квант».
Станція радіоелектронного придушення 1Л269 Красуха-2 створена з урахуванням військових уроків південноосетинського збройного конфлікту – в ньому практично не брали участь підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ). Тому російські ВПС втратили бойові літаки Ту-22 і Су-25.
Принцип роботи станція полягає в комплексі дій в ході яких здійснюється вплив радіовипромінюванням (радіоперешкодами) на радіоелектронні засоби систем управління, зв’язку та розвідки противника в цілях зміни якості циркулюючої в них інформації військової, захист своїх систем від аналогічних впливів, а також зміна умов (властивостей середовища ) поширення радіохвиль.
Складовими частинами РЕБ є радіоелектронне придушення і радіоелектронний захист. Об’єктами впливу в ході РЕБ є електромагнітні поля (хвилі), радіоелектронні засоби і системи.
Ймовірно, виробництво станції буде вестися Ставропольським радіозаводом “Сигнал”. Станція пропонується на експорт і представлена в шоу-румі КРЕТ (квітень 2013). За непідтвердженими даними одне з призначень станції – придушення авіаційних оглядових РЛС типу AWACS
Дальність дії комплексу «Красуха-2» оцінюється в 150-300 кілометрів. За непідтвердженими даними, серійне виробництво комплексів типу «Красуха» освоєно в 2011 році, а на озброєння станції були прийняті в 2012 році.

26.04.13. Росія почала держвипробування літака Ту-214ОН

У Росії почалися державні випробування нового літака авіаційного спостереження Ту-214ОН, побудованого в рамках міжнародного Договору з відкритого неба. Про це повідомляє прес-служба Об’єднаної авіаційної корпорації (ОАК).
У ході держвипробувань Ту-214ОН здійснить 33 польоти. Після цього літак пройде приймально-здавальні випробування для передачі ВПС Росії.
Раніше Ту-214ОН пройшов льотно-конструкторські та сертифікаційні випробування, а також випробування бортового комплексу авіаспостереження . Контрольний політ літака провів льотний склад Жуковської льотно-випробувальної бази компанії «Туполєв».
Другий літак Ту-214ОН зараз знаходиться на стадії остаточного складання на КАПО імені Горбунова на замовлення концерну радіобудови «Вега».
Ту-214ОН був розроблений на базі пасажирського літака Ту-214. Він обладнаний приладами для аерофотозйомки і призначений для контролю військової інфраструктури інших країн-учасниць ОБСЄ (Організація з безпеки і співробітництва в Європі).
Росія підписала договір про «Відкрите небо» у травні 2001 року. Зараз з російського боку в місії «Відкрите небо» беруть участь переобладнані літаки Ан-30Б і Ту-154М. США для цих цілей використовують літак OC-135B, створений на базі пасажирського Boeing 707.

26.04.13.  Російські військові озброяться «Крюками»

Міністерство оборони Росії в листопаді 2013 року почне  приймати на озброєння нові двохствольні  ручні протитанкові гранатомети РПГ-30 «Крюк».  У загальній складності російські військові замовили поки тисячу нових гранатометів на загальну суму в 83 мільйони рублів. Угода на постачання гранатометів було підписано в кінці 2012 року. За оцінкою Міноборони, РПГ-30 забезпечить надійну поразку важкої  броньованої техніки.
«Крюк» розроблявся науково-виробничим об’єднанням «Базальт» з 2007-го по 2009 рік в якості відповіді на створення сучасних систем активного захисту типу ізраїльських Trophy і Iron Fist або російської «Арени». Держвипробування нової зброї вже завершені. До складу протитанкового комплексу входять дві гранати: бойова калібру 105 міліметрів і імітатор. Імітатор вистрілюється з додаткового стовола, розташованого над основним.
Граната-імітатор змушує спрацювати систему активного захисту бойової машини, а наступна за нею бойова граната вже вражає саму техніку. Бойові гранати уніфіковані з боєприпасами від РПГ-29 «Вампір». Комплекс РПГ-30 компактніше «Вампіра»: довжина першого складає трохи більше метра, у той час як для останнього цей параметр становить близько двох метрів. Більш висока вартість «Крюка» порівняно зі штатними РПГ-22 і РПГ-26 пояснюється використанням гранат-імітаторів.
Як очікується, перші гранатомети «Крюк» надійдуть на окружні склади Південного та Центрального військового округів. Звідти вони розподілятимуться в бригади.

28.04.13. ПС Ізраїлю завдали ударів по сектору Газа у відповідь на ракетний обстріл

Літак ПС Ізраїлю в неділю завдав удару по об’єктах у секторі Газа у відповідь на ракетний обстріл півдня ізраїльської території рухом ХАМАС.
ПС обстріляли склад зі зброєю і тренувальну базу. Постраждалих з обох сторін немає.
Місяць тому Ізраїль посилив блокаду Гази після ракетного обстрілу, що співпала з візитом президента США Барака Обами, і закрив на невизначений термін єдиний вантажний термінал на кордоні палестинського анклаву.
Правлячий в Газі рух ХАМАС заперечувало причетність до обстрілу як свого бойового крила, так і інших фракцій “палестинського опору”. За даними ЗМІ, відповідальність взяла одна з дрібних угруповань салафітів, які поділяють ідеологію джихадистського панісламізму “Аль-Каїди” і опозиційних ХАМАС, який позиціонує себе як прагматична політична сила, чий пріоритет – вирішення національних завдань палестинців.
Тиждень тому відповідальність за обстріл ізраїльської території взяла угруповання “Рада моджахедів шури Єрусалима”. З минулого року бойовики ради не раз заявляли про причетність до атак.
Судячи з публічних заяв, “Рада моджахедів шури Єрусалиму” розділяє ідеологію джихадистського панісламізму “Аль-Каїди” і перебуває в опозиції до правлячого в палестинському анклаві більш помірного ісламізму ХАМАС, яке з листопада дотримується перемир’я з Ізраїлем.

OC-135B Світ