Небо Словаччини буде під захистом винищувачів F-16

На початку лютого Український мілітарний портал повідомляв про підготовку Словаччини до заміни радянських винищувачів МіГ-29 на більш сучасні. Тоді розглядалось два варіанти – американський літак F-16 та шведський JAS-39 Gripen.

У квітні Defense Security Cooperation Agency (Агентство міністерства оборони США з військового співробітництва) повідомило Конгрес США про можливість продажу Словаччині винищувачів Lоckheed Martin F-16V Block 70/72 Viper.

Як повідомило Міністерство оборони Словаччини у середу було прийнято історичне рішення про купівлю американських винищувачів F-16 Block 70/72.

 • F-16 112-ї ескадрильї Національної гвардії штату Огайо

  “На основі ретельного аналізу ми обрали найкраще рішення, оскільки це сучасні машини, які не мають конкуренції за цінами, якістю та можливостями, які ми можемо собі дозволити”, – сказав міністр оборони Пітер Гайдош.

  Міністерство оборони Словаччини збирається придбати 14 винищувачів F-16 Block 70/72 на загальну суму у 1,1 млрд євро (близько 1,3 млрд доларів США), в яку окрім самих літаків увійде вартість підготовки пілотів, персоналу, логістики та інші витрати.

  Також нагадаємо, що Хорватія купує винищувачі F-16 для потреб власних повітряних сил в Ізраїлю

  F-16 Fighting Falcon поступив на озброєння армії США на початку 1980-х років. На озброєнні американської армії перебуває понад тисячу винищувачів цього типу в різних модифікаціях; крім того, він поставлявся більш ніж в 25 країн світу.


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щодо роботи порталу пишіть Ваші побажання та зауваження нам на пошту: mail.milinua@gmail.com


 • Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю