fbpx
Середземномор’я: Лівія. Огляд останніх подій на 14 квітня.

Середземномор’я: Лівія. Огляд останніх подій на 14 квітня.

Близький Схід

Вітаю, всіх читачів в моєму не регулярному (поки третьому) огляді подій в Лівії.
На цей раз, розглянемо одного з союзників Уряду національної єдності (УНЄ) – місто Місрату та його військові формування.
Бригади Місрати зіграли важливу роль як в революції 2011, так і в громадянській війні 2014-2017 рр. і вони є одними з найбільш боєздатних сил Західної Лівії, на які спирається УНЄ. В ідеологічному плані вони представляють в основному помірний ісламістський спектр близький до «братів-мусульман». В організаційному плані більшість бригад Місрати формально підкоряються міністерству оборони УНЄ.
В ході лівійської революції колишні офіцери армії Каддафі – наприклад, Салім Йоха – створили налагоджену військову структуру і ефективну адміністрацію в Місраті. Під час боїв з каддафістами жителі Місрати сформували 236 бригад, окремих батальйонів і більш дрібних підрозділів. Найбільші з них досягали чисельності 1000 бійців, в той час як інші могли налічувати всього 10-20 чоловік. Ці загони представляли різні роди військ – піхоту, танкові, механізовані, артилерійські та інженерні частини; вони підпорядковувалися як Військовій раді Місрати (ВСМ) – військово-штабній структурі, так і Союзу революціонерів Місрати – адміністративному органу, який координував і реєстрував членів бригад і видавав їм зброю. У листопаді 2011р. Союз зареєстрував 40 тисяч місратців як бійців різних воєнізованих формувань, однак не всі з них знаходилися в бойових підрозділах. Більшість з них знаходились в допоміжних службах або в резерві. У 2012р. з частини місратськіх бригад і батальйонів були сформовані в дивізію «Центральний Щит» чисельністю 7 тисяч бійців. Це з’єднання й досі є основою військової організації Військова рада Місрати.

Бригади Місрати, незважаючи на існуючі в їх рядах певні розбіжності, при інших обставинах здатні консолідуватися. Вони як і раніше є основним і, по всій видимості, поки непереборною перешкодою для просування сил ЛНА в західну Лівію. При певних умовах, особливо в разі створення альянсу з бригадами Зінтана, ВСМ здатний кардинально змінити баланс сил в Лівії.

Військові дії: Після невдачі яку зазнали війська ЛНА, в оточенні Тріполі, а потім «лобовій» атаці, мабуть, Хафтар зрозумів, що “ключі від Тріполі в Місраті” і поки бригади Місрати в Тріполі, місто йому не взяти.

І тому він намагається почати наступ на саму Місрату, щоб змусити Військову раду Місрати розпорошити сили. Після військової демонстрації у Сирта зі сходу, тепер ЛНА починає стягувати сили (на фото) в Бені-Валід, на південь від Місрати, щоб звідти почати наступ.

З тим, у Лівії протиборчі сторони все активніше і активніше застосовують бойову авіацію.
На відео, імовірно, Мі-24 ВПС Лівійської національної армії надає вогневу підтримку наземним силам в боях з підрозділами “Уряду народної єдності” в районі н.п. Айн-Зар.

Також літаки Хафтара атакували сили УНЄ біля н.п. Тархуна, та завдали удару по табору Садаві в Ейн-Зорі на околиці Тріполі, в якому знаходиться центр затримання нелегальних мігрантів та по табору Рахба в районі Таджура в Таджолі.

У відповідь на це УНЄ підняв у повітря свою бойову авіацію, яка завдала удару по наступаючим частинам ЛНА в районі н.п. Гар`ян.

Сили ЛНА продовжують наступ у районах Аль-Свана, Ваді-Рабе і Ейн-Зара на півдні Тріполі.

А під час контратаки урядові війська звільнили місто Азізія на південь від Тріполі та його околицях від ЛНА.

На останнє хафтарівці обстріляли цей район з Градів.


Союзники УНЄ «Сили захисту Сирта» повідомили про захоплення 8 вантажівок ЛНА, заповнених їжею, паливом і боєприпасами, по дорозі з міста Джура в центральній частині Лівії в місто Гар`ян на заході.
Більше 150 бійців Хафтара вчора здали зброю і транспортні засоби військам Уряду національної Єдності на південь від Тріполі.

Також були полонені декілька іноземних найманців. На фото полонений єгиптянин.

Ще підрозділам Уряду народної єдності вдалося збити літак ВПС Лівійської національної армії в районі м. Тріполі.

 

За попередніми даними, був збитий МіГ-23УБ. Двоє льотчиків зуміли катапультуватися, їх подальша доля невідома.

В цілому втрати Хафтара є досить суттєвими. Тому він звернувся за допомогою до президента Египту Сісі. Прогнозують, що потім Хафтар вилетить до москви, або зустріниться з представниками кремля в Аманні.

Продовження бойових дій ставить під сумнів початок Мирної конференції в Тріполі, яка запланована на сьогодні. І вносить розбрат у відносини європейських країн Італії та Франції, які на початку підтримували різні сторони конфлікту. Подальша ескалація змусить Євросоюз втрутитись у конфлікт.
А поки жителі Тріполі масово покидають місто очікуючи затягування конфлікту і злидні які приходять з війною.

Підтримаємо нашого Президента! Зробіть правильний вибір 21 квітня! Разом до перемоги!

Близький Схід