Середземномор’я: Лівія. Огляд останніх подій на 14 квітня.

Вітаю, всіх читачів в моєму не регулярному (поки третьому) огляді подій в Лівії.
На цей раз, розглянемо одного з союзників Уряду національної єдності (УНЄ) – місто Місрату та його військові формування.
Бригади Місрати зіграли важливу роль як в революції 2011, так і в громадянській війні 2014-2017 рр. і вони є одними з найбільш боєздатних сил Західної Лівії, на які спирається УНЄ. В ідеологічному плані вони представляють в основному помірний ісламістський спектр близький до «братів-мусульман». В організаційному плані більшість бригад Місрати формально підкоряються міністерству оборони УНЄ.
В ході лівійської революції колишні офіцери армії Каддафі – наприклад, Салім Йоха – створили налагоджену військову структуру і ефективну адміністрацію в Місраті. Під час боїв з каддафістами жителі Місрати сформували 236 бригад, окремих батальйонів і більш дрібних підрозділів. Найбільші з них досягали чисельності 1000 бійців, в той час як інші могли налічувати всього 10-20 чоловік. Ці загони представляли різні роди військ – піхоту, танкові, механізовані, артилерійські та інженерні частини; вони підпорядковувалися як Військовій раді Місрати (ВСМ) – військово-штабній структурі, так і Союзу революціонерів Місрати – адміністративному органу, який координував і реєстрував членів бригад і видавав їм зброю. У листопаді 2011р. Союз зареєстрував 40 тисяч місратців як бійців різних воєнізованих формувань, однак не всі з них знаходилися в бойових підрозділах. Більшість з них знаходились в допоміжних службах або в резерві. У 2012р. з частини місратськіх бригад і батальйонів були сформовані в дивізію «Центральний Щит» чисельністю 7 тисяч бійців. Це з’єднання й досі є основою військової організації Військова рада Місрати.

Бригади Місрати, незважаючи на існуючі в їх рядах певні розбіжності, при інших обставинах здатні консолідуватися. Вони як і раніше є основним і, по всій видимості, поки непереборною перешкодою для просування сил ЛНА в західну Лівію. При певних умовах, особливо в разі створення альянсу з бригадами Зінтана, ВСМ здатний кардинально змінити баланс сил в Лівії.

Військові дії: Після невдачі яку зазнали війська ЛНА, в оточенні Тріполі, а потім «лобовій» атаці, мабуть, Хафтар зрозумів, що “ключі від Тріполі в Місраті” і поки бригади Місрати в Тріполі, місто йому не взяти.

 • І тому він намагається почати наступ на саму Місрату, щоб змусити Військову раду Місрати розпорошити сили. Після військової демонстрації у Сирта зі сходу, тепер ЛНА починає стягувати сили (на фото) в Бені-Валід, на південь від Місрати, щоб звідти почати наступ.

  З тим, у Лівії протиборчі сторони все активніше і активніше застосовують бойову авіацію.
  На відео, імовірно, Мі-24 ВПС Лівійської національної армії надає вогневу підтримку наземним силам в боях з підрозділами “Уряду народної єдності” в районі н.п. Айн-Зар.

  Також літаки Хафтара атакували сили УНЄ біля н.п. Тархуна, та завдали удару по табору Садаві в Ейн-Зорі на околиці Тріполі, в якому знаходиться центр затримання нелегальних мігрантів та по табору Рахба в районі Таджура в Таджолі.

 • У відповідь на це УНЄ підняв у повітря свою бойову авіацію, яка завдала удару по наступаючим частинам ЛНА в районі н.п. Гар`ян.

  Сили ЛНА продовжують наступ у районах Аль-Свана, Ваді-Рабе і Ейн-Зара на півдні Тріполі.

  А під час контратаки урядові війська звільнили місто Азізія на південь від Тріполі та його околицях від ЛНА.

 • На останнє хафтарівці обстріляли цей район з Градів.


  Союзники УНЄ «Сили захисту Сирта» повідомили про захоплення 8 вантажівок ЛНА, заповнених їжею, паливом і боєприпасами, по дорозі з міста Джура в центральній частині Лівії в місто Гар`ян на заході.
  Більше 150 бійців Хафтара вчора здали зброю і транспортні засоби військам Уряду національної Єдності на південь від Тріполі.

  Також були полонені декілька іноземних найманців. На фото полонений єгиптянин.

 • Ще підрозділам Уряду народної єдності вдалося збити літак ВПС Лівійської національної армії в районі м. Тріполі.

   

  За попередніми даними, був збитий МіГ-23УБ. Двоє льотчиків зуміли катапультуватися, їх подальша доля невідома.

 • В цілому втрати Хафтара є досить суттєвими. Тому він звернувся за допомогою до президента Египту Сісі. Прогнозують, що потім Хафтар вилетить до москви, або зустріниться з представниками кремля в Аманні.

  Продовження бойових дій ставить під сумнів початок Мирної конференції в Тріполі, яка запланована на сьогодні. І вносить розбрат у відносини європейських країн Італії та Франції, які на початку підтримували різні сторони конфлікту. Подальша ескалація змусить Євросоюз втрутитись у конфлікт.
  А поки жителі Тріполі масово покидають місто очікуючи затягування конфлікту і злидні які приходять з війною.

  Підтримаємо нашого Президента! Зробіть правильний вибір 21 квітня! Разом до перемоги!


  Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Інформація принесла користь?:

  0 votes, 0 avg. rating

  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: