Уряд Франції оголосив, що французький та американський президенти обговорювали ситуацію в Сирії по телефону.

Великий Ідліб: Рашка вчергове порушила взяті на себе зобов’язання. Незважаючи на домовленість про зону деескалації на цей раз в Ідлібі режим асада/ху#ла відучора розпочали наносити масові артилерійські та авіаційні удари по позиціях повстанців і різних груп ополченців у північних районах провінції Хама і в південних районах провінції Ідліб. До речі контроль за додержанням умов договору припинення вогню здійснювала турецька сторона. Для чого Туреччина розгорнула 12 обсерваційних пунктів на кордоні зон контролю повстанців на асадитів. В кожному обсерваційному пункті до 1 бтгр. Бомбардування проходить в безпосередній близькості від турків. Дзеркально від турецьких постів розгорнули свої пункти раша з іранцями, але вже на території, що контролює асад.
Поки реакція османів не зрозуміла, хоча до цього надійшла інформація про те, що ХТШ/ HTS та Туреччина, які підтримують Фронт визволення Сирії, розпочали свої власні операції з безпеки в Ідлібі, під час яких за останні кілька днів заарештували понад 250 людей, – звинувачуваних у підтримці примирення з Дамаском.
Раша джерела розповсюджують інформацію про нібито договорняк з турками, про те що асад зупинить наступ до Джіср Аш-Шугура, а подальшої боротьбою з озброєними повстанцями буде займатися Туреччина і підтримувані нею угруповання. Але то скоріш за все брехня, тому що русня бреше завжди, а по друге – Джіср Аш-Шугур, це найближча задача асадитів, для забезпечення контролю над горами Латакії та зони безпеки для авібази рашистів в Хмеймім. Розташування сил на північному заході Сирії бачимо на мапі.

А поки асад, не закінчивши операції по придушенню ІДІЛ в пустелі Ас-Сувейда (за що ще заплатять цивільні) перекидає свої війська до бунтівної провінції. В Великому Ідлібі під вогнем опинились Хан Шпейкун, Аль-Латаманах, Сукайк та Аль-Тех на півдні Іблібу (крім всього, скинуто більше 30 барель-бомб); Урум Аль-Кубра в західному Алеппо (де загинули щонайменше 22 цивільних, в т.ч. 6 дітей, ще 11 людей врятовано з під завалів) ; атаки по позиціях повстанців на заході Ідлібу/півночі Хама; авіарейди по самому містц Ідліб та його околицях – Сармін та Саракіб.Активність раша вкс за вчора на мапі. Чорні цятки то турецькі спостережні пости.
Близько 1300 бойовиків курдської YPG приїхали до Алеппо, щоб підтримати операцію уряду ассада в Ідлібі. Курди прибули з міста Ракка, що під контролем Коаліції.

 • Декілька сирійських пускових установок OTR-21 Точка (9P129) помітили на шосе, що прямує до Ідлібу.

  Турецьке агентство Анатолія заявляє, що асад та його союзники розпочинають наземну військову операцію в “Mount Turkoman” в Латакії, щоб повністю контролювати їх.

  Повстанці з Національного ліберального фронту оголосили про помсту за загиблих цивільних та обстріляли з Градів позиції асадитів в провінціях Хама та Латакія.

  Сирійська ППО відреагувала на “ворожу ціль” (ймовірно дрон-самогубця), яка проникла в повітряний простір Сирії біля Дейра аль-Аф Айер в Дамаску, аналогічно атакована база Хмеймім. Судячи з залишків ракети, збивали ЗРК «Тор».

 • Ісламська держава (ISIS): В провінції Дараа вибухнув склад з боєприпасами. Загинули 9 військовослужбовців САА, включаючи полковника. Також десяток поранених (солдатів і цивільних осіб).

  Підрозділи Сирійської арабської армії просунулись на 60 км на схід в пустелі Ас-Сувейди по контрольованій ІДІЛ території.

  Ісламська держава стверджує, що її група з 5 шахідів здійснила напад на САА поруч муніципалітетом з в Абу Камалі на півдні Дейр Ез-Зора.

  Коаліційний літак скинув листівки над містом Сусс у східній частині Дейра Ез-Зора, закликаючи цивільних осіб покинути райони, що знаходяться під контролем ІДІЛ. Такі дії звичайно анонсують початок активних наступальних дій.

  Далі буде…


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю
  %d блогерам подобається це: