Що там у Сирії – хроніка подій за 16 квітня

Поки країна яка перемогла Telegram намагається видати чорне за біле, їхні військові з сирійськими посіпакими  не допускають представників OPCW (Організації по забороні хім.зброї)  до місяця злочину в м.Дума. Організація вимагає негайного вирішення цього питання. Повідомляється про відсутність якогось спецдозволу від ООН. Звичайно, рашею до отримання такого папірця буде ще затягнутий час. Хоча вже посланець США в ООН виразив занепокоєність зачисткою та підробками на місці злочину. Русня жваво шукає «докази» того що опозиційні бойовики самі себе травили. Вже знайдено лабораторії по виробництву саморобної вибухівки, чекаємо на хім. лабораторії з візитками Яроша.

Підсумки повітряної атаки: The White House –   На протилежність від режиму асада та його поплічників в Сирії, Сполучені Штати та їх союзники приклали зусилля до того, щоб звести до мінімуму ризик втрат серед мирного населення.

І ще одна ілюстрація влучання американських ракет по НДЦ хімічної промисловості в районі Бардзі, Дамаск. Вражає точність та відсутність побічних руйнувань навіть в навколишніх будівлях.

 • За словами Президента Франції Макрона: «Франція умовила Трампа залишитися в Сирії в довготривалій перспективі». Це теж результат атаки, як і санкції які вже будуть введені на цьому тижні, як і готовність вдарити ще при повторному використанні хім.зброї. Час перемов пройшов.

  На жаль, Туреччина бачить лише власні зиски в Сирії: ми не підтримуємо будь-яку країну в Сирії, і наша позиція відрізняється від Ірану, Росії та США. І це поки головна проблема коаліції, тому що при перекрити Босфору питання асада стає питанням декількох місяців. А поки судна з військовим вантажем з регулярністю та новою технікою прибувають на російську базу в Тартус.

  Військові злочини росії: Настав новий тиждень, переляк пройшов, а з ним поновилися військові дії майже на всіх ділянках сирійської війни. Під важкі бомбардування вкс рефе потрапляють вже другий день поспіль населенні пункти Дейра Фаула, Ізз-аль-Діна, Аль-Куна в сільській місцевості в опозиційному анклаві між Хамою та Хомсом.

  Пишуть що урядові війська зайняли селище Сулім з сусіднім селом Аль-Хамарат в Хомсі. Вільна сирійська армія згодом повідомила про відбиття нападу та поновлення контролю над Сулімом. Бої біля села Аль-Америя тривають.  Також ВСА повідомила про успіхи в Каламуні, де захопила декілька важливих висот з танком і БМП асадитів. А з протилежного боку анклаву сирійці взяли під свій контроль гору Аль Джин в сільській місцевості південної Хами. Вимальовуються  контури нового «котла» згідно російській військовій науці.   

 • Також САА бомбить місто Талбіса з артилерією та Джуббат аль Хашаб в північній Кунейтера. Кажуть навіть, що асадівці обстріляли ІГІЛ в селах Суса, Багуз та Аш-Шаафа, а ще здійснило напади на штаби ІГІЛ в д.Ашаир та в Абу Камалі. Східна Гута, район Ярмук: асадівці зі своїми рАсейськими друзяками накопичили десятки одиниць техніки та транспортних засобів в військовому таборі Ярмук.  Висока готовність до наступу. Обидві сторони обмінялися артилерійськими обстрілами.

  А поки урядові війська за підтримки путіна придушують райони спротиву один за одним, самі бунтівні угруповання  не на жарт чубляться один з другим. Джабат Тахрір Сирія оголосила про захват сіл Ажил, Как Садийах та Даба в західному Алеппо, після боїв з Хаятом Тахрір аль Шам. Ця територія навколо Ідлібу знаходиться під наглядом, за дотриманням миру, турецьких військ, які за для цього розгорнули аж 9 спостережних баз. Ну про цілі Туреччини я вже писав вище.

  Угруповання Ансар ат-Таухід випустила заяву про припинення протистояння між Хаят Тахрір аш-Шам и Джабхат Тахрір Сирія, та закликали їх разом виступити проти Сирійської Арабскої Армії асада. Чи вдасться? Час покаже.

  В місті Ракка (під контролем) коаліції пролунав потужний вибух. Вбито 5-ти річну дівчинку, 15 людей поранено.

  Ну і цікавинка про вільну журналістику в мордорі: від травм отриманих внаслідок падіння з вікна помер журналіст Максим Бородін, який опублікував подробиці побиття вагнерівців американцями в лютому.

 • На обкладинці війська США, що патрулюють у сільську місцевість Манбіж.

  Далі буде….

   


 • Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


 • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


  Авторизація
  *
  *
  Генерація паролю