Що там у Сирії – хроніка подій за 29 травня

Сьогодні «мега-сенсацією» стало визнання Сирією незалежності Південної Осетії і Абхазії. І смішно і сумно в водночас. Може це істерична реакція на вчорашнє подовження ще на рік санкцій з боку ЄС, може ще щось. Неважливо. Інфо-шум.

Повідомляється, що курдські загони СДС готові вивести свої сили з міст переважно населених арабами (Манбидж, Ракка, Табка та ін.). Це рішення було прийнято 4 дня назад в результаті зустрічі та переговорів з військовими країнами арабської коаліції, які за повідомленнями місцевих активістів прилетіли в м.Айн Ісса. Воєнна присутність арабської коаліції також повинна замінити присутність США на півночі Сирії.

Алеппо-Ідліб: «Хайят Тахрір аш-Шам» знов відзвітувалося про успіхи на тлі боротьби з ІДІЛ. Після опитування та збирання інформації сили безпеки ХТШ виявили місце знаходження навчально-тренувального табору ісламської держави поблизу Салкена в Ідлібі. Під час штурму, загинув лідер ісламістів, 6 осіб заарештовано.  Формування нового військового об’єднання на Національному фронті визволення. Відомими членами є Файлак аль-Шам, вільна армія Ідлібу, Джайш аль Наср, всього про об’єднання оголосили 11 угрупувань.  Як повідомляється, біля н.п. Мухарда, що під контролем сил режиму, вибухнули боєприпаси.

Провінція Дараа: Нетаньяху сьогодні, після того, як Лавров заявив, що “лише сирійські війська повинні мати присутність на південному кордоні країни”, уточнив для свинособак умови початку перемов: “Іранський від’їзд лише з південної Сирії не буде достатньо, Іран повинен залишити Сирію взагалі”.

Політично-дипломатичні потуги московії по нейтралізації Casus belli для Ізраїлю, США та Йорданії лише підвищують можливість військової операції. Навіть здача Ірану це ланцюжки однієї багатоходовочки. Я думаю, що з часом ми визнаємо ці потуги марними. Довіра до залісся вже давно перетнула нульову відмітку та знаходиться в мінусових показниках.

Повстанці відбили напад іділівців на шейха Саада. Командир місцевої бригади Вільної сирійської армії був вбитий в бою. Провінція Дейр Ез-Зор: Асадівці почали масоване мінування вздовж річки Євфрат в місті Аль-Кашме.

Московитська брехня про понесені втрати по-троху обростає подробицями. Як виявляється знищено не 4, як повідомлялося раніше, а не менше 6 російських військовослужбовців у сутичках в провінції Дейр Ез-Зор, і їх прізвища стали відомі. Знов ж таки, про обставини смерті своїх солдат раша мовчить, хоча хизується що загиблі нібито знищили 43 джихадіста.

ІД з боку пустелі атакувало позиції САА у н.п.Субейхан. Деталі поки невідомі.  Далі буде…


Підписуйтесь на наші сторінки у Facebook та Twitter. Також долучайтесь до нашого каналу у Telegam


  • Щоденні звіти з бойових дій у Сирії - аналіз, актуальні новини.


    Авторизація
    *
    *
    Генерація паролю