fbpx
Вже 22 захоплених моряки назвали себе військовополоненими

Вже 22 захоплених моряки назвали себе військовополоненими

Азовське море Військовополонені ВМС України Керченська криза Крим Російська агресія Росія

Вже 22 українців, захоплених російськими військовими в наслідок акту агресії в нейтральних водах Чорного моря 25 листопада, назвали себе під протокол військовополоненими.

Про це повідомив його адвокат Артем Пепа в Facebook, що сьогодні відвідав захопленого співробітника СБУ Андрія Драча

«Андрій в рамках допиту заявив про те, що вважає себе військовополоненим, у решті питань відмовився від дачі показань. Почувається добре, всім волонтерам передає подяку за допомогу, настрій у нього позитивний! Рідним і близьким передає великий привіт, сподівається на швидке повернення додому», – зазначив він.

Вчора адвокати зустрілись з полоненими моряками буксиру “Яни Капу” – Юрієм Будзилою та Андрієм Шевченко, що також під протокол назвали себе військовополоненими.

Загалом росіянами було захоплено 24 українських військових моряків та працівників контррозвідки Служби Безпеки України, що перебували на борту буксиру “Яни Капу” та малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” та “Нікополь”.

Відповідно до діючих конвенцій [Положення про закони і звичаї сухопутної війни (додаток до 4-ої Гаазької конвенції 1907) і Женевська конвенція 1949 про поводження з військовополоненими] військовополонені знаходяться у владі ворожого уряду, а не окремих осіб або військових частин, і вони потребують гуманного поводження, яке категорично забороняє будь-яке насильство над ними та дискримінацію за ознаками раси, національності, віри, статі, політичних поглядів, майнового стану тощо. Після закінчення воєнних дій військовополонені звільняються і репатріюються.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

Азовське море Військовополонені ВМС України Керченська криза Крим Російська агресія Росія