Есмінець Індії отримав українську газотурбінну установку
Українське державне підприємство «Зоря-Машпроект» провело монтажні роботи газотурбінних агрегатів на есмінці Індії «Visakhapatnam».
Про це повідомляє Державний концерн «Укроборонпром».
Як повідомлено, роботи стосувалися двох головних газотурбінних агрегатів і систем автоматичного керування.
Роботи проводилися на першому кораблі із серії проєкту 15В «Visakhapatnam» (D66) на індійському підприємстві Mazagon Dock Shipbuilders Limited (MDL).
«Попри пандемію завдання замовника було виконано у максимально короткий термін», – йдеться у повідомленні ДК «Укроборонпром».
Нагадаємо, у 2019 році ДП НВКГ «Зоря-Машпроект» підписало контракти з Міністерством оборони Республіки Індія на постачання газотурбінного обладнання.
Серед законтрактованої продукції – газотурбінні двигуни, редуктори, комплекти запасних частин для кораблів військово-морських сил Індії.
Контракти також передбачають навчання індійських фахівців з експлуатації газотурбінних установок і надання технічної підтримки.
Visakhapatnam
Комітет уряду Індії з безпеки схвалив проєкт будівництва для ВМС Індії чотирьох малопомітних ескадрених міноносців в рамках програми «Проєкт-15B» в грудні 2010 року.
Вартість програми оцінена у 4,89 млрд доларів. Повністю проєкт планується завершити до 2024 року.
У 2015 році відбувся спуск на воду відбулася церемонія спуску на воду головного ескадреного міноносця «Visakhapatnam», що будується для ВМС в рамках програми «Проєкту-15B».
D66 «Visakhapatnam» є подальшим розвитком ескадреного міноносця «Проєкту-15A», перший з яких, «Kolkata», був прийнятий на озброєння в серпні 2014 року.
За заявами розробників, понад 65% компонентів для будівництва корабля вироблено в Індії, включаючи сталь DMR249 і 11 одиниць зброї та розвідувальних систем. До переліку імпортованих компонентів входять чотири побудовані українським «Зоря-Машпроект» газові турбіни, гвинти й вали російського виробництва, різні озброєння, датчики та РЛС.
Есмінець оснащений корабельної мережевою системою передачі даних національної розробки, за допомогою якої здійснюється управління платформою і бойовими системами.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.