fbpx
Фінляндія оголосила про надання Україні пакета військової допомоги

Фінляндія оголосила про надання Україні пакета військової допомоги

Війна з Росією Військова допомога Європа Світ Україна Фінляндія

Уряд Фінляндії оголосив про надання Україні чергового пакета військової допомоги, який стане 22-м від спочатку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомляє офіційний сайт уряду Фінляндії.

Відповідне рішення ухвалив Президент Фінляндії 9 лютого 2024 року за поданням уряду. Вартість нового пакета військової допомоги становить приблизно 190 мільйонів євро.

Загальна вартість усіх оборонних пакетів, поставлених із Фінляндії в Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії, становить 1,8 мільярда євро.

Наразі в офіційному повідомленні не розкривають вміст вантажу та деталі щодо доставлення з міркувань безпеки.

«У вітчизняній промисловості є багато ноу-хау, і ми працюємо в оборонному відомстві над тим, щоб ці ноу-хау та потенціал можна було ефективніше використовувати і для підтримки України. Одним із прикладів цього є наше вітчизняне виробництво боєприпасів», – розповів Антті Хаккянен, міністр оборони Фінляндії.

Додатково цей пакет міститиме продукцію, яку закупили у фінських виробників. Для цього був виділений окремий бюджет розміром 30 млн євро.

Наразі уряд країни розробляє довгостроковий план підтримки України як військовим обладнанням, так і окремим фінансуванням.

У Фінляндії через страйк може зупинитися виробництво боєприпасів

Крім того, для розширення допомоги Україні на території Фінляндії триває виробництво 155-мм артилерійських снарядів.

Як повідомляв «Мілітарний» раніше, Фінляндія удвічі збільшить виробництво боєприпасів, щоб допомогти Україні.

Відомство зобов’язалося інвестувати близько 24 мільйонів євро у збільшення виробництва великокаліберних боєприпасів та отримати довгострокові замовлення від фінської промисловості, що дасть змогу галузі інвестувати самотужки.

Крім того, фінська промисловість зможе звернутися до ЄС по підтримку в межах фінансового пакета Регламенту про підтримку виробництва боєприпасів, відомого як ASAP (Акт на підтримку виробництва боєприпасів).

Війна з Росією Військова допомога Європа Світ Україна Фінляндія