КНДР розкрила вигляд раніше секретного бойового корабля, що зараз будує
Північна Корея (Корейська Народна Демократична Республіка, скор. КНДР) розкрила вигляд раніше секретного бойового корабля, що зараз будує на суднобудівній верфі в Нампхо.
Його фото з’явилися в репортажі Центрального корейського телебачення про 11-у Генеральну асамблею 8-го Центрального комітету Трудової партії Кореї.
Ще наприкінці жовтня з’явилися супутникові знімки з цієї корабельні де збирання невідомого корабля закрили сітками.
На суднобудівній верфі в Нампхо, на одному з поперечних стапелів, у травні 2024 року почали встановлювати стовпи, які згодом обтягнули сіткою.
До початку жовтня конструкція залишалася непокритою, але була перетягнута сіткою:
Таким чином будівництво критого елінгу відбувалася одночасно з формуванням корпусу невідомого корабля військово-морських сил КНДР.
Саме на цій корабельні будували один з найсучасніших та найпотужніших на сьогодні північнокорейський надводний корабель, клас якого на заході іменують Amnok або Nampo.
21 серпня 2023 року один з представників цього класу бойових кораблів військово-морських сил КНДР вперше здійснив запуск крилатої ракети великої дальності.
Демонстраційний пуск крилатої ракети типу Hwasal-2, з потенційною дальністю в 2000 км, провели в акваторії Японського моря.
Загалом оцінюється, що він може нести до восьми таких ракет, розміщених в похилих пускових установках.
Що ж до невідомого корабля то за оцінками дослідника H I Sutton, то він може стати носієм вертикальних універсальних пускових установок:
Він також звернув увагу на отвори під командирським містком, характерні для розміщення радарів з фазованими антенними решітками.
Інше продемонстроване фото з носом корабля демонструє характерну геометрію корпусу для майбутнього розміщення носової підкильної гідроакустичної станції (ГАС):
Вона розміщується у характерній “краплі” або “краплі”. Наприклад, її вигляд на американському есмінці класу Arleigh Burke:
На фото з ГАС невідомого північнокорейського корабля доречі видно сітки на стінах та даху майбутнього елінгу, що підтверджує інформацію, що КНДР будує його саме у Нампхо.
Супутникові знімки дали також розуміння розміру елінгу – це близько 170 метрів у довжину та 30 метрів у ширину.
Ширина самого корабля становить близько 15 метрів, що на третину ширше, ніж згадані кораблі класу Amnok або Nampo. Вони, в свою чергу, були найбільшими військовими кораблями Північної Кореї, збудованими з часів фрегатів класу Najin у 1970-х роках.
За потенційне озброєння майбутнього корабля, окрім можливого розміщення вертикальних пускових установок для запуску крилатих ракет, можна оцінити лише приблизно. Перш за все, це артилерійська установка калібром 57-100 мм. Так у 2021 році на виставці озброєння продемонстрували північнокорейську копію італійської морської гармати Oto Melara Rapid калібром 76 мм.
Аналітики вважають, що яка є похідною або придбана в Ірані неліцензованою копією під назвою Fajr-27.
Як артилерійські установки для самооборони можуть використати радянські/російські АК-230 або АК-360, або ж їх місцеві копії.
Також є варіант встановлення торпедних апаратів калібром 533 мм, які раніше були помічені на одному з кораблів класу Amnok/Nampo:
По зенітним ракетним комплексам станом на зараз інформації немає. У попередніх побудованих кораблях вони були відсутні і протиповітряна оборона покладалася лише на артилерію або переносні зенітні ракетні комплекси.
Зважаючи на теперішню співпрацю з Росією, північнокорейський режим може отримати вже готові рішення від них для встановлення на свій корабель. Тому комплект озброєння може значно змінитися.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.