«Лагуна» перейшла до стадії заводських ходових випробувань
Середній розвідувальний корабель ВМС України за темою «Лагуна» перейшов до стадії заводських ходових випробувань.
Про це у коментарі для Телерадіостудія «Бриз» МО України розповів начальник управління кораблебудування Командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Василь Радчук.
Завершується підготовка до старту державних випробувань середнього розвідувального корабля, які мають розпочатися у грудні 2020 року.
28 серпня середній розвідувальний корабель ВМС України за темою «Лагуна» вийшов у море на черговий етап випробувань, що стало другим самостійним виходом корабля з моменту прибуття в Одесу, де він добудовується.
Корабель дообладнується на підприємстві «Судноверф Україна», 30 січня 2020 року вперше самостійно вийшов в море на ходові випробування.
Корабель проєкту «Лагуна» було закладено на заводі «Кузня на Рибальському» та спущено на воду 23 квітня 2019 року.
У жовтні 2019 року корабель у сухому доці завершив перехід по Дніпру з Києва до Херсона, де він вийшов з нього 20 жовтня, а на наступний день – 21 жовтня 2019-го року прибув до Одеси.
Про майбутнє будівництво нового корабля для Військово-Морських Сил ЗС України стало відомо у березні 2017-го року.
Тоді в ефірі одного з одеських телеканалів заступник командувача ВМС України розповів про те, якими кораблями вже цього року поповняться вітчизняні Військово-морські Сили. Там же він озвучив інформацію про спеціальне судно, що будується на заводі «Кузня на Рибальському».
502 ЕМ мав наступні технічні характеристики:
Довжина: 54,8 метра
Ширина: 9,8 метра
Водотоннажність: 1220 тонн
Швидкість: 11,6 вузла
Дальність: 7200 миль
Автономність: 28 діб
Екіпаж: 29 осіб
Корабель за темою «Лагуна» буде введений до складу ВМС ЗС України по готовності та завершенню всіх робіт і проходження необхідних етапів заводських та державних випробувань.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.