fbpx
Майбутнє судно спеціального призначення у складі Військово-морських Сил

Майбутнє судно спеціального призначення у складі Військово-морських Сил

ВМС України Кузня на Рибальському Суднобудування

Нещодавно в ефірі одного з одеських телеканалів заступник командувача ВМС України розповів про те, якими кораблями вже цього року поповняться вітчизняні Військово-морські Сили. Там же він озвучив інформацію про спеціальне судно, що будується на заводі “Ленінська кузня”. Ми спробували розібратися що це за судно та які його майбутні цілі.

Для початку потрібно усвідомлювати, що допоміжні судна, чи спеціального призначення(розвідувальні кораблі чи катери) мають бути в першу чергу технічно підготовлені, а вже другорядним для них є озброєння. Так одним з пріоритетів для них є автономність впродовж довгого часу, що дозволить ходити на значні відстані.

Під час спуску першої “Гюрзи” на воду в сюжеті засвітився недобудований середній риболовецький траулер проекту 502 ЕМ “Егет”:

Коротко його основні технічні характеристики:

Довжина, м 54,8
Ширина, м 9,8
Водотонажність, т 1220
Швидкість, вузли 11,6
Дальність, миль 7200
Автономність, діб 28
Екіпаж, чоловік 29

За даними офіційного сайту заводу в різній ступені готовності зараз знаходиться 5 корпусів цього проекту. Два з них:

Фото з інших ракурсів цього ж корпусу:

Та фото з гугл мап:

Тобто за основними характеристиками саме це судно б було логічним добудувати та обладнати як розвідувальне і з великою вірогідністю можна сказати, що саме про проект 502 ЕМ говорив перший заступник Командувача військово-морських сил України Андрій Тарасов в інтерв’ю.

Декілька фотографій з офіційного сайту:

Але найбільш важливим є саме обладнання котре там буде розміщуватись, оскільки першочергове його призначення було саме риболовецьке судно, то об’єм трюмів під холодильні камери там – 412 кубічних метрів, що в принципі дозволяє розмістити там доволі велике спеціалізоване обладнання. Залишається лише питання в обладнанні, буде воно вітчизняне, чи поступить від західних партнерів стане більш відомо з часом.

Також при передачі МБАКів до ВМСУ на заводі “Ленінська кузня” було помічено судно подібного типу але з більшою водотонажністю:

Окрім розвідувальних суден також можна розглядати варіанти з водолазними, гідрографічними та рятувальними на базі цього проекту, а наявність вже готових корпусів дозволить перекрити потребу одразу в у 5 допоміжних суднах ВМС.

ВМС України Кузня на Рибальському Суднобудування