fbpx
Польські експерти прибудуть в Україну для допомоги у фіксації воєнних злочинів РФ

Польські експерти прибудуть в Україну для допомоги у фіксації воєнних злочинів РФ

Війна з Росією Воєнні злочини Європа Злочин Польща Прокуратура Росія Світ Співпраця Сусіди Україна

Польща направить нову групу своїх експертів для допомоги українським правоохоронцям у фіксації воєнних злочинів Росії.

Таку інформацію повідомляє Офіс генерального прокурора.

Про нову місію польських фахівців під зустрічі у Варшаві домовилися Генеральний прокурор України Андрій Костін та міністр юстиції і генпрокурор Польщі Збігнєв Зьобро.

Польща разом із Литвою стала співзасновницею Спільної слідчої групи (JIT), яка має розслідувати злочини агресії та інші воєнні злочини на території України.

Андрій Костін подякував за роботу місії експертів із Польщі, які упродовж десяти діб разом з українськими колегами працювали над розслідуванням воєнних злочинів у Бородянці, Києві та Миколаєві.

Команда з ексгумації обстежує місце масового поховання військових України, 16 вересня 2022 року. Ізюм, Україна. Фото: Радіо Свобода

Польські фахівці допомогли зафіксувати пошкодження у містах за допомогою 3D-сканерів.

Пан Збігнєв Зьобро наголосив, що польська сторона уважно стежить за всім, що відбувається в Україні. Він також запевнив у готовності Польщі до втілення усіх ініціатив та підтримки України як на національному рівні всередині країни, так і на міжнародній арені.

Обстеження на міни місця масового поховання військових України, 16 вересня 2022 року. Ізюм, Україна. Фото: Радіо Свобода

За його словами, розкриття злочинів та притягнення винних до відповідальності матиме і превентивний характер. Щоб у майбутньому охочих вчиняти міжнародні злочини було значно менше.

Сторони також обговорили необхідність створення Спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності вищого керівництва РФ за злочини агресії.

Допомагають Україні з документацією злочинів військових РФ не лише сусідні держави. Тиждень тому до Києва прибула місія французьких фахівців. Вони разом з українськими колегами працюватимуть на деокупованих територіях Харківщини.

За даними Офісу генерального прокурора, станом на 4 жовтня в Україні задокументовано більше 50 тисяч воєнних злочинів та злочинів проти нацбезпеки.

За офіційними даними ювенальних прокурорів, 1204 дитини постраждали в Україні внаслідок збройного вторгнення РФ. При цьому 418 дітей загинули та 786 дістали поранення.

Війна з Росією Воєнні злочини Європа Злочин Польща Прокуратура Росія Світ Співпраця Сусіди Україна