fbpx
Росія розробила “мобілізаційний” БТР

Росія розробила “мобілізаційний” БТР

БМП Бронетехніка БТР Росія Світ

Російські конструктори розробляють новий бронетранспортер на базі російської бойової машини “Бумеранг”.

Новину оприлюднив блогер Andrei-bt у своїх соцмережах.

За словами автора, представлена машина – це “мобілізаційний” або ж просто спрощений варіант раніше показаних на парадах в Москві колісних бойових машин К-17 “Бумеранг” розробки Арзамаського машинобудівного заводу.

Раніше, у травні цього року, в мережі з’явилися фотографії перевезення одного з екземплярів цієї бронемашини на теренах РФ.

Мобілізаційний “Бумеранг”

Автор публікації повідомляє, що машина має низку серйозних контруктивних змін, направлених на спрощення та здешевшення виробництва. Ця модель суттєво різниться від оригінальної версії “Бумерангу”.

Бронетранспортер має спрощене робоче місце водія з більш примітивним управлінням. За місцем водія з’явився люк командира машини з архаїчним інфрачервоним прожектором та оглядовим пристроєм, імовірно, ТКН-3.

Новий бронетранспортер отримав таке бойове відділення, яке мають БТР-82 та БМП-1М. Башта оснащена 30-мм автоматичною гарматою 2А72 та 7,62-мм кулеметом ПКТ. Засоби спостереження обмежились перископічним приладом спостереження ТКН-4.

Для порівняння, перспективний “Бумеранг” спочатку мав отримати власний дистанційно керований бойовий модуль “Бумеранг-БМ”. Він був озброєний 30-мм автоматичною гарматою 2А42, 7,62-мм кулеметом та протитанковим керованим комплексом «Корнет» з чотирма пусковими. Командир машини мав власний панорамний приціл, який міг рухатися незалежно від башти.

Бронетранспортер також втратив можливість пересуватись у воді, про що однозначно сигналізує відсутність водовідбивного щитка на лобовій панелі машини та водометів/гребних гвинтів у кормовій частині. Замість останніх встановили контейнери для майна екіпажу.

Автор зазначає, що ходова частина бронетранспортера запозичена у радянського БТР-80, що також застосовується у модернізованих росією БТР-82. Та, ймовірно, вона все-таки отримала низку посилень у конструкції, аби нести збільшену масу.

Якщо порівнювати цю модель із нинішніми серійними російськими бронетранспортерами, то новинкою має стати більш зручний вихід десанту у кормовій частині машини. Проте машина замість апарелі, яку має “Бумеранг”, отримала більш прості розпашні двері.

Також новий прототип має отримати значний приріст у бронезахисті, якщо порівнювати його із основним колісним бронетранспортером російської армії БТР-82. Достовірні характеристики нової машини невідомі, проте “Бумеранг” з урахуванням керамічних модулей мав захист від влучань 30-мм автоматичних гармат у передній проєкції та від кулеметів калібру 14,5-мм по колу.

По суті новий бронетранспортер – це компромісне рішення між потребою російської армії у сучасній масовій бойовій машині та обмеженими техніко-економічними можливостями російської оборонної промисловості.

БМП Бронетехніка БТР Росія Світ