fbpx
Саудівська Аравія замовляє у Південної Кореї системи протиракетної оборони Cheongung 2

Саудівська Аравія замовляє у Південної Кореї системи протиракетної оборони Cheongung 2

Hanwha Defense Азія Близький Схід ЗРК ЗРК Cheongung Південна Корея (Республіка Корея) ППО та ПРО Саудівська Аравія Світ

Саудівська Аравія замовляє у Південної Кореї зенітно-ракетні комплекси Cheongung 2 для покращення можливостей протиракетної та протиповітряної оборони.

Про це повідомляє видання Reuters.

Контракт на постачання систем протиракетної та протиповітряної оборони між Саудівською Аравією та Південною Кореєю був підписаний ще в листопаді 2023 року, але про нього стало відомо тільки цього тижня.

Контракт був оголошений під час Всесвітньої оборонної виставки WDS-2024, яка проходить в Ер-Ріяді з 4 по 8 лютого.

Крім підписаного контракту вартістю 3,2 млрд доларів США на постачання зенітно-ракетних комплексів Cheongung 2, додатково був підписаний меморандум про взаєморозуміння для зміцнення оборонної співпраці між двома країнами.

У міністерстві оборони зазначили, що Саудівська Аравія закуповує 10 батарей зенітно-ракетних комплексів Cheongung 2 Block 2 і стає другим експортним замовником після Об’єднаних Арабських Еміратів, які підписали контракт вартістю 3,5 млрд доларів США у січні 2022 року.

Крім того, стало відомо, що на кінець 2023 року постачання зенітно-ракетних комплексів Cheongung 2 до Об’єднаних Арабських Еміратів так і не розпочалися, оскільки компанія Hanhwa Systems все ще розробляє нову версію радарної станції з активною фазованою антеною решіткою у варіанті Block 3.

Виробництво зенітно-ракетного комплексу розподілене між компанією LIG Nex1, яка розробляє пускові установки, та Hanwha Systems, яка відповідальна за виробництво радарних станцій, а також зенітних ракет.

Комплекс Cheolmae-2 розроблений з використанням технологій від російських ЗРК С-350 та С-400. Зенітна ракета була розроблена на основі 9M96E, а її запуск відбувається за принципом “холодного пуску”, так само як це реалізовано на російському С-400.

Комплекс виробляється у двох конфігураціях, це Block 1 – який першочергово розроблений для перехоплення повітряних цілей на дальність до 40 км та висоту від 15 до 20 км та Block 2 – розроблений з можливістю перехоплення балістичних ракет малої дальності. Пускова установка має можливість використовувати вісім транспортно-пускових контейнерів, в які можуть вміщатись обидва варіанти ракети.

Зенітна ракета Cheolmae-2, масою 400 кг розвиває максимальну швидкість до 5 мах, система наведення ракети складається з інерціальної системи, радіокорекції та активної ГСН. Варіант Block 1 оснащений уламково-фугасною головкою, у варіанті Block 2, вона була замінена на кінетичну, для кращого знищення балістичних цілей.

Для пошуку повітряних цілей та наведення зенітних ракет, комплекс використовує розроблену з російськими фахівцями трьох координатну радарну станцію з пасивною антенною фазованою решіткою X-діапазону. Вона забезпечує дальність виявлення цілей до 100 км та одночасно здійснювати наведення ракет по 6 об’єктам, з одночасним супроводженням до 40 цілей.

Як повідомляв “Мілітарний” раніше, Південнокорейська Hanwha Ocean і Hanwha Aerospace представили свої найсучасніші оборонні технології доктору Девіду Перрі, президенту Канадського інституту глобальних справ (CGAI).

Hanwha Defense Азія Близький Схід ЗРК ЗРК Cheongung Південна Корея (Республіка Корея) ППО та ПРО Саудівська Аравія Світ