fbpx
Судан зупинив будівництво російської військово-морської бази

Судан зупинив будівництво російської військово-морської бази

Африка ВМФ Росії Росія Світ Судан Флот

Судан призупинив будівництво на своїй території російської військово-морської бази.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Судан оголосив про припинення дії угоди з Росією про створення морської бази на території країни. Про це повідомляють арабські ЗМІ. За їхніми даними, Хартум також заявив, що заблокує будь-яке нове розміщення російських військових кораблів на своїй території.

“Про те, що Росія збирається відкрити пункт матеріально-технічного забезпечення Військово-морського флоту на території Судану, на узбережжі Червоного моря, стало відомо у листопаді 2020 року. Проєкт обговорювався ще з колишнім президентом і диктатором Судану Омар аль-Баширом, скинутим в результаті військового перевороту в 2019 році” – йдеться у повідомлені.

Навчальний катер проєкту УК-3 переданий ВМС Судану

Базу передбачалося використовувати для проведення ремонту, поповнення запасів і відпочинку членів екіпажу військових кораблів Росії.

Про те, що Росія і Судан уклали угоду про створення на території африканської республіки пункту матеріально-технічного забезпечення ВМФ РФ, ми повідомляли у грудні 2020 року.

За угодою, Судан передавав Росії в безоплатне користування на весь термін територію і нерухоме майно, що включають в себе берегову зону та водну акваторію з зоною причального фонду (зону стоянки плавзасобів).

Максимальна чисельність військового і цивільного персоналу пункту МТО не повинна була перевищувати 300 осіб, її збільшення було можливе  лише за погодженням з Суданом.

Згідно з цим документом, Росія могла розміщувати в Судані до чотирьох військових кораблів, включаючи кораблі з ядерною енергетичною установкою.

Додатково Росія також мала можливість ввозити та вивозити з пункту ВМФ будь-яке озброєння, боєприпаси, обладнання, матеріали та інше майно, необхідні для функціонування бази.

Військовий Судану та Росії у Судані. 10.10.2020

Термін дії угоди складав 25 років з автоматичним продовженням на 10-річні періоди в разі, якщо жодна зі сторін, не пізніше ніж за рік до закінчення відповідного періоду, письмово не повідомить іншу по дипломатичних каналах про свій намір припинити дію угоди.

Мінфін США вніс до санкційного списку кілька людей і компаній, за даними Вашингтону, пов’язаних з Пригожиним. Вони базуються у Судані, Гонконзі та Таїланді. Мінфін заявив, що мережа бізнесмена використовує природні ресурси Судану для особистої вигоди і «поширення згубного впливу» у світі. У відомстві також вказували, що Пригожин вважається фінансистом «Приватної військової компанії ПВК) Вагнера», яка, зокрема, діє і в Судані.

 

 


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Африка ВМФ Росії Росія Світ Судан Флот