У Китаї готуються до початку випробувань нового корабля проєкту «Бізон»
У Китаї готуються до початку державних випробувань нового малого десантного корабля на повітряній подушці українського проєкту 958 шифр «Бізон».
Про це інформує Мілітарний.
Головний інженер «Дослідно-проектного центру кораблебудування» Дмитро Бусов у інтерв’ю для АрміяInform розказав, що спеціалісти українського підприємства незабаром відправляться для участь у прийманні побудованого у Китайській Народній Республіці корабля.
Контракт на постачання чотирьох таких кораблів, загальною вартістю 320 млн доларів, був підписаний з Китаєм ще в 2009 році.
За умовами контракту два корабля побудовані в Україні і ще два у Китаї на судноверфі Guangzhou Huangpu Shipbuiding Сompany в Гуанчжоу
Зараз наші спеціалісти вилітають до Китайської Народної Республіки для приймання участі у державних випробуваннях останнього корабля, – сказав головний інженер ДПЦК.
Перші два корабля проєкту 958 будувались в Україні на заводі «Море» у Феодосії в Криму, як ми повідомляли перший корабель передали китайській стороні у квітні 2013 року.
Випробування першого малого десантного корабля на повітряній подушці проєкту 958 шифр «Бізон» розпочались у вересні 2012 року. Окрім ходових випробувань десантний корабель пройшов випробування технікою – були випробовані можливості завантаження і розвантаження техніки, ходу у різних режимах роботи, виходу на берег, тощо.
Планувалось, що другий передуть до кінця 2013 року, але відбулась затримка та передачу перенесли на початок наступного року, його відвантажили замовнику фактично під носом у російських окупантів у березні 2014 року.
У Китаї перший корабель побудували у 2017 році та після чого розпочались його випробування в інтересах національних військово-морських сил.
Десантний корабель на повітряній подушці проекту 958 призначений для прийому з обладнаного або необладнаного берега бойової техніки і особового складу морських десантів, перевезення їх морем, висадки на необладнане узбережжя і вогневої підтримки десантних військ. Також він може здійснювати транспортування мін і встановлення мінних загороджень.
Корабель здатний узяти на борт 150 тон вантажу – це 10 БТР і 150 військовослужбовців, або 3 танки і до 500 солдатів.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.