fbpx
У Польщі запровадять надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю

У Польщі запровадять надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю

Балтія Білорусь Європа Кордон Польща Світ Сусіди

Польський Уряд звернувся до президента Анджея Дуди з проханням запровадити надзвичайний стан в деяких регіонах на кордоні з Білоруссю.

Про це інформує Мілітарний з посиланням на «Європейську правду».

Прем’єр Матеуш Моравецький оголосив, що надзвичайний стан буде запроваджено на 30 днів у прикордонній зоні, яка охоплює частину Підляського і Люблінського воєводств.

“Протягом 30 днів ми зможемо краще забезпечити герметичність нашого кордону і запобігти тим агресивним діям, тим провокаціям, які підсилює режим Лукашенка”, – сказав прем’єр, додавши, що раніше аналогічні рішення були прийняті в Литві і Латвії.

В свою чергу, глава Міністерства внутрішніх справ Маріуш Камінський пояснив, що рішення охопить 115 міст Підляського воєводства та 68 міст Люблінського воєводства.

“Я свідомо наголошую: міста, а не муніципалітети. Мова йде не про комуни, а про вузьку смугу міст, що безпосередньо прилягають до кордону”, – сказав він.

В останні місяці тисячі незаконних мігрантів з Близького Сходу та інших країн через територію Білорусі потрапляють до країн-членів ЄС, найбільше через це страждає Литва, а нещодавно і у Польщі заявили про спорудження 2,5-метрового паркану на кордоні.

До охорони кордону з Білоруссю у Польщі вже залучили військових, які разом з прикордонною службою вже патрулюють прикордонну ділянку.

Зруйнована огорожа на кордоні Польщі та Білорусі

Польща і три країни Балтії – Естонія, Латвія і Литва закликали ООН вжити заходів проти режиму у Білорусі за заохочення мігрантів до незаконного перетину кордону в Європейський союз.

Вони назвали дії офіційного Мінська «гібридною атакою» у відповідь на санкції проти режиму Олександра Лукашенка.

Білоруські прикордонники не лише заохочують до перетину кордону з ЄС, а і здійснюють супровід нелегальних мігрантів.

Інженерні загородження на кордоні між Литвою та Білоруссю

Під час одного з таких випадків їх загін разом з 35 незаконними мігрантами порушили кордону з Литвою, 12 білоруських прикордонників повернулися на свою територію лише після повторного попередження.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


Балтія Білорусь Європа Кордон Польща Світ Сусіди