Україна нарощуватиме кількість мобільних вогневих груп ППО, – ПС ЗСУ
Кількість мобільних вогневих груп протиповітряної оборони в Україні буде нарощуватися і надалі.
Про це повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, створення таких груп є вимушеним кроком. Вони потрібні для посилення захисту стратегічних об’єктів та критичної інфраструктури від російських ударних безпілотників.
“Мобільні вогневі групи будуть нарощуватися і надалі, бо іншого виходу, окрім як захищати кількісно, немає на сьогодні. Маємо розуміти, що велике ППО має захищати стратегічні об’єкти держави, має захищати Україну від появи російської авіації в українському небі і виконувати роль на верхньому ешелоні, на більших відстанях”, – заявив Ігнат.
За словами речника ПС ЗСУ, мобільні вогневі групи – це вимушений крок, на який змушено було піти військове керівництво України для того, щоб локально захистити об’єкти інфраструктури та інші державні й стратегічні військові об’єкти, які потенційно можуть опинитися під ударом ворога.
Юрій Ігнат повідомив, що радіус застосування мобільних вогневих груп є не надто великим, тому постійно шукають різні методи та шляхи щодо покращення їхньої роботи.
Зокрема, йдеться про додаткове обладнання, забезпечення швидкісними автомобілями, які дозволять оперативно пересуватися і займати вигідну позицію, з якої можна буде більш ефективно уражати ворожі безпілотники.
Минулого місяця командування Об’єднаних сил ЗСУ повідомило, що на півночі України триває підготовка та формування нових вогневих груп протиповітряної оборони.
Фонд «Повернись живим» передав мобільним вогневим групам ППО, перші спеціально розроблені телекомунікаційні комплекти.
Київська область у жовтні передала для вогневих груп 45 обладнаних турелями позашляховиків зі спеціальним обладнанням. Також на Миколаївщині для мобільних груп ППО придбали 39 автомобілів Mitsubishi L200.
Мобільні групи ППО
З початком широкомасштабного російського вторгнення в Україні для швидкого посилення протиповітряної оборони почали створювати мобільні вогневі групи.
Для їхнього пересування здебільшого використовують позашляховики, на які встановлюють великокаліберні кулемети та зенітні гармати малого калібру. Такі групи посилюються операторами переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК).
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.