fbpx
Україна розробляє далекобійну ракету

Україна розробляє далекобійну ракету

Балістичні ракети ОПК ОТРК «Сапсан»/«Грім-2» Ракетобудування Україна

Україна вкладає кошти у проєкт із розробки власної далекобійної ракети.

Про це розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

Він заявляє, що Україна має гарні перспективи виробництва власних далекобійних ракет із дальністю ураження ворожих об’єктів на відстані тисяча кілометрів і більше.

Зокрема, у міністра запитали, чи є в Україні можливість відновити виробництво далекобійних ракет.

«У нас з вами офіційно існує затверджена ракетна програма. На неї офіційно вже виділяють з бюджету кошти. Виконавці цієї програми – українські на 100% виробництва, індустрія», – розповів Резніков.

Міністр оборони України Олексій Резніков. Грудень 2022. Україна. Фото: Міноборони України

При цьому він навів успішний приклад проєкту українських протикорабельних ракет «Нептун», якими вдалося потопити російський флагманський корабель «Москва».

«У нас з вами дуже хороші перспективи мати українські ракети з дальністю ураження більше, ніж тисяча кілометрів», – наголосив Резніков.

Крім того, міністр розповів, що часто західні партнери України вагаються, чи надавати новий вид зброї, бо мають страх чергового рівня загострення ситуації.

«Я дуже сильно їх переконував дати нам антикорабельні ракети “Гарпун”, якими треба було захистити наше узбережжя Одеси і портові хаби… Коли ми уразили “Нептунами” корабель “Москва” – через тиждень було рішення надати нам “Гарпуни”. Як тільки наші партнери будуть знати, що наші ракети, з певними нашими назвами, летять більше, ніж на 200, 300 і 400 км – я переконаний, що з’являться ATACMS та решта», – наголосив Резніков.

Нагадаємо, оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК) дальньої дії «Сапсан» мав стати найпотужнішою українською зброєю. Він міг би уражати ціль на відстані до 500 км. Доприкладу, відстань від Москви від українського кордону становить приблизно 480 км.

ОТРК «Грім-2» Україна почала виготовляти у 2016 році на замовлення Саудівської Аравії. У лютому 2021 року тодішній міністр оборони Андрій Таран заявив, що ОТРК готовий на 80% і «необхідно зробити останній крок» та доробити його. У березні 2023 року Олексій Резніков зазначив, що є «реалістичний план» завершити створення ракетного комплексу вже цього року.

Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім-2». Україна. 2018 рік. Фото: ТСН

Нагадаємо, у міноборони Росії заявляють, що Україна вже почала застосовувати оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім-2».

Балістичні ракети ОПК ОТРК «Сапсан»/«Грім-2» Ракетобудування Україна