Українські волонтери придбали 101 бронемашину для ЗСУ
Український волонтерський фонд допомоги армії придбав 101 броньовану машину в приватних британських компаній для українського війська.
Новину оприлюднила пресслужба фонду Сергія Притули у своїх соціальних мережах.
«Ви перевершили всі очікування і за 1,5 доби зібрали 236 млн грн! За ці кошти нам вдалось законтрактувати 101 одиницю гусеничної бронетехніки. Найбільша партія бронетехніки для нашого війська придбана народом! Продовжуємо підставляти плече нашим силам оборони на новому рівні», – написав Сергій Притула у своєму повідомленні.
Серед придбаних бронемашин є техніка 8 моделей: FV103 Spartan, FV104 Samaritan, FV105 Sultan, Stormer, Shielder, FV432 Bulldog, FV434, FV106 Samson.
За словами волонтерів, перша партія із 24 броньованих машин вже в Україні. Бронетехніка пройшла обслуговування у Великій Британії та підготовлена до установки засобів зв’язку й озброєння.
Після обслуговування фонд планує передати усю техніку Командуванню Сухопутних військ ЗСУ для подальшого розподілу.
У дописі волонтери зазначили, що «народні Спартани» через складність логістики прибудуть до країни декількома партіями.
FV103 Spartan
Ще в липні минулого року з’явилась інформація про те, що українські військові використовують на передовій британські легкі гусеничні машини. Так, Мілітарний повідомляв, що щонайменше два бронетранспортери FV103 Spartan помітили неподалік лінії фронту на сході країни.
Відомо, що нині в ході механізації підрозділів територіальної оборони піхотним батальйонам передають по ротному комплекту цих бронетранспортерів. За словами командира 127 бригади Романа Грищенка, бронетехніка дозволить бригаді бути більш маневровою.
«Це броньована техніка. Вона надає змогу нам перевозити наш десант на ближчі відстані до противника неушкодженими. Дає змогу бригаді бути більш маневровою. Готуємося визволяти надалі кожен метр нашої землі інтенсивніше та інтенсивніше», – сказав Роман Грищенко.
FV104 Samaritan / FV105 Sultan
Також Мілітарний повідомляв про застосування в лавах Збройних сил броньованих гусеничних санітарних машин FV104 Samaritan.
FV104 Samaritan побудований на тому ж шасі, що і FV103, проте отримав надбудову у корпусі. Він здатний прийняти до шести поранених або трьох медичних нош для транспортування в безпечне місце. Бронетранспортер швидкий та маневрений, а гусеничне шасі робить його чудовою машиною для медичної евакуації з поля бою.
Також на базі цієї машини розроблена командно-штабна гусенична машина FV105 Sultan, що ззовні нічим не відрізняється від FV104, проте всередині оснащена вертикальною дошкою для карти, столом уздовж усього борту та лавкою для трьох людей. У машині також оснащене місце для радиста з чотирма радіостанціями.
FV432 Bulldog
Також до України завдяки зусиллям волонтерів мають прибути бронетранспортери FV432 Bulldog, які розробляли на базі машин серії FV430.
FV432 Bulldog має сталеву конструкцію, у шасі бронемашини класичний гусеничний дизайн з двигуном спереду і місцем водія справа. За місцем водія знаходиться люк командира.
Дах десантного відсіку має великий отвір, який прикритий двостулковим люком, у задній частині є двері, які відкидаються убік для посадки та виходу десанту.
Цього року Фонд Сергія Притули має вперше доставити в Україну бронемашини FV434, FV106 Samson, Shielder. Це спеціалізовані броньовані гусеничні машини, призначені для застосування у ремонтно-евакуаційних та інженерних підрозділах.
Машину постановки мінних загороджень Shielder британська армія використовувала для швидкого створення протитанкових мінних смуг. У її основі – американська система постановки мін Volcano. Машина оснащена 40 мортирами, кожна з яких містить 6 мін. Все це встановлено на шасі броньованої машини Stormer.
Проте невідомо, який саме варіант отримають ЗСУ: повноцінний комплекс мінного загородження чи демілітаризований варіант цієї машини без мортир.
FV434 та FV106 Samson – спеціалізовані ремонтно-евакуаційні машини. Замість десантного відділення задня частина обох машин зрізана на зразок пікапу для перевезення запасних частин або інструментів. Машини оснащені лебідкою та підйомним краном до 2,5 тонн.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.