В Україні добронювали зенітний комплекс IRIS-T
“Метінвест” розробив комплект навісного протиуламкового захисту для елементів української зенітної системи IRIS-T.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
В межах ініціативи “Сталевий Фронт” компанією було створено комплект із модульних навісних броньованих елементів для установок ЗРК. Над його розробкою працювала команда проєктних інженерів, які курували роботу токарів, слюсарів, механозбірників та електрогазозварювальників.
Інженери вже змонтували перший комплект на командну машину комплексу. Він перекриває бортову проекцію кабіни управління від уламкових уражень.
Комплект складається з майже 200 елементів — пластин броньованої сталі товщиною 8 міліметрів. Його елементи виготовлено зі сталі марки 30ХН2МА, що відзначається підвищеними властивостями зносостійкості, міцності, в’язкості та опору до механічних навантажень.
Загальна вага комплекту сягає 2,6 тонн. Проте інженери запевняють, що це жодним чином не впливає на функціональність чи мобільність машини, що базується на шасі армійської вантажівки MAN SX45 8×8.
Такий захист в першу чергу призначений для захисту особового складу машини управління на випадок близького розриву протирадіолокаційної ракети або інших засобів ураження, які ворог може застосовувати для придушення українських систем ППО.
Російські військові ведуть активну роботу з пошуку та ураження зенітних комплексів в українському глибокому тилу з подальшим ударом балістичною ракетою з касетною бойовою частиною. У такому випадку навісний бронезахист може врятувати від критичних уражень уламками суббоєприпасів.
Варто зауважити, що інженери “Метінвесту” обладнали захистом один із комплексів так званого “єгипетського контракту”, про що можна судити по специфічному камуфляжу. Ці машини були терміново перенаправлені Німеччиною для захисту України від російських ракетних атак.
Компанія також налагодила виробництво комплектів антидронового захисту для українських основних бойових танків Т-64 та Т-72, а також західних бойових машин Bradley та танків M1 Abrams.
В її планах також освоєння виробництва аналогічних захисних конструкцій для танків серії Leopard 2.
Інженери “метінвесту” раніше також налагодили виробництво серійне виробництво колійних протимінних тралів КМТ-7 для оснащення радянських танків.
ПІДТРИМАЙ РОБОТУ РЕДАКЦІЇ "МІЛІТАРНОГО"
Навіть разовий донат в 30 грн чи підписка на $1 допоможе нам працювати і розвиватися далі. Спонсоруй незалежне мілітарне медіа - отримуй достовірну інфу.