fbpx
В Україні представили новий безпілотник Leleka LR

В Україні представили новий безпілотник Leleka LR

UAC БпА (Безпілотні апарати) БПЛА «Leleka LR» Європа Світ Україна Чехія

Українсько-чеська компанія UAC презентувала новітній безпілотний авіаційний розвідувальний комплекс Leleka LR.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Leleka LR це український безпілотник, який виробляється за межами України на чеському заводі. Виробник “Лелеки-100” компанія Deviro диверсіфікувала виробничі потужності з метою убезпечити матеріально-технічну та інтелектуальну базу виробництва.

Виробник зазначив, що новий безпілотник буде вироблятись у ЄС. В Україні залишаються тестування БПЛА, сервісне обслуговування та Центр підготовки операторів БПЛА.

Представники компанії зазначили, що комплекс розроблявся за досвідом російсько-української війни з акцентом на захист від ворожих систем радіоелектронної боротьби. Заявлено, що в ньому було зібрано найсучасніші технологічні рішення які допоможуть уникнути протидії ворожих засобів РЕБ.

В безпілотнику реалізовано резервування основних систем. “Лелека” має декілька каналів зв’язку, що рознесені один від одного по частотам та мають всі необхідні алгоритми шифрування. Дрон оснащений системами антиджемінгу, зокрема, CRP-антенами.

Розвідувальний безпілотник Leleka LR, 10 листопада 2023 року. Фото: "Мілітарний".

Комплекс Leleka LR призначений для проведення розвідки та корегування вогню артилерії. Для цього він отримав двохосьовий гіростабілізований оптико-електронний модуль з оптичним 25-кратним та 4-кратним цифровим зумом. Він є легкозйомним та пропонується у денній версії та нічній з тепловізійним каналом спостереження.

Крім того, бортовий комп’ютер безпілотника має цифрові алгоритми обробки відео. Він здатен супроводжувати статичні і рухомі об’єкти та в автоматичному режимі утримувати їх в центрі кадру.

У комплексі реалізовано можливість сумісного використання дрону з артилерією та реактивними системами залпового вогню типу Himars.

Характеристики Leleka LR:

  • Робоча висота — 1200-1500 м
  • Максимальна висота — 2000 м
  • Максимальна швидкість — 32 м/с
  • Крейсерська швидкість — 22 м/с
  • Розмах крил — 3 м
  • Злітна вага — 8,7 кг
  • Вага корисного навантаженння — 600 гр
  • Радіус польоту — 90 км
  • Час польоту — 4 години

Виробник зазначив, що однією з переваг нового комплексу є легкість перепідготовки екіпажів БПЛА “Лелека-100” на новий комплекс. Обидва мають схожий алгоритм технічного обслуговування та програмне забезпечення. Екіпаж може бути підготовлений менше ніж за два тижні.

Розвідувальний безпілотник Leleka LR, 10 листопада 2023 року. Фото: "Мілітарний".

Повідомляється, що безпілотний розвідувальний комплекс вже проходив дослідну експлуатацію силами спеціальних підрозділів на передовій, зокрема на Запорізькому напрямку, та коригував українську артилерію.

Уся продукція компанії UAC випускається за стандартами НАТО. Представники компанії повідомляють, що у найближчій перспективі ними очікуються поставки деяким країнам НАТО кількасот Leleka LR. Але у першу чергу виробницство компанії зосереджено на потребах ЗСУ.

UAC БпА (Безпілотні апарати) БПЛА «Leleka LR» Європа Світ Україна Чехія