fbpx
Юрій Бутусов: Україна купує 30 САУ «Дана»

Юрій Бутусов: Україна купує 30 САУ «Дана»

Excalibur Army Артилерія Закупівлі ЗСУ Комітет Верховної Ради САУ Україна Чехія

Журналіст Юрій Бутусов у себе на сторінці у Facebook написав, що Україна купує 30 САУ «Дана».

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Вчора Комітет по обороні Верховної Ради розглянув внесення змін до Державного оборонного замовлення на 2020 рік аби внести відповідні зміни по закупівлі цих артилерійських установок.

 

Як ми вже писали, самохідні артилерійські установки розглядаються з наявного парку чеської армії, які перед продажем мають пройти технічне обслуговування та модернізацію до версії «Dana-M2».

Саме у цьому виді самохідна артилерійська установка «Dana-M2» демонструвалась в Україні на Міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека» у 2018 році:

САУ DANA-M2 на «Зброя та безпека - 2018»

Представляла її чеська компанія EXCALIBUR ARMY, яка окрім неї тоді ще привезла модернізовану бойову машину піхоти Šakal та реактивну систему залпового вогню BM-21MT.

Самохідна артилерійська установка vz. 77 Dana була розроблена наприкінці 70-х років у колишній Чехословаччині, серійне виробництво було налагоджено на підприємстві ZTS Dubnica у місті Тренчин (у сучасній Словаччині).

Окрім Чехословаччини їх експлуатували й інші країни соцтабору – Польща та СРСР, в останньому їх було придбано для випробувань, але після розпаду утилізовано.

152-мм самохідна гармата-гаубиця vz.77 Dana яку планують замінити на CAESAR

У Польщі вони перебувають на озброєнні та чеська компанія у кооперації з місцевою PZL пропонує для національних збройних сил програму модернізації до рівня Dana M1PL, котра включає заміну головного двигуна, коробки передач, встановлення додаткового генератору, заміну інших систем.

Після розпаду Чехословаччини, Чехія та Словаччина успадкували значну кількість цих артилерійських установок, які реалізовують зацікавленим країнам, а для власної армії розглядають закупівлю продукції стандартизованої з країнами НАТО, як то робить Чехія з придбанням САУ CAESAR.

Серед покупців як оригінальних vz. 77 Dana, так і їх модернізованих версій, Азербайджан та Грузія, також серед покупців називають Кіпр та Лівію.

Самохідна артилерійська установка використовує в якості шасі модифікований варіант Tatra 813 з колісною формулою 8×8. Силова установка – Tatra T2-930, возимий боєкомплект – до 60 снарядів, максимальна швидкість по шосе – до 80 км/годину.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 4149 6293 1808 2567

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили неточність чи маєте чим доповнити матеріал? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
Телеграм
Viber


Excalibur Army Артилерія Закупівлі ЗСУ Комітет Верховної Ради САУ Україна Чехія