fbpx
Захисникам Бахмута видали болгарські гранатомети Bullspike

Захисникам Бахмута видали болгарські гранатомети Bullspike

24 бригада ЗСУ Болгарія Війна з Росією Війна на Донбасі Військова допомога Гранатомет Донбас Піхотне озброєння

У Донецькій області українських військових озброїли болгарськими гранатометами Bullspike.

Турецькі журналісти з видання Anadolu Agency показали фотографію українського бійця з цим гранатометом.

Повідомляється, що гранатомети на південь від Бахмута видали українським військовослужбовцям з 24-ї окремої механізованої бригади.

Ці ручні реактивні протитанкові гранатомети виробляє болгарська збройова компанія «Вазовски Машиностроителни заводи» («VMZ»).

Вони створені на основі радянського протитанкового гранатомета РПГ-22, який раніше випускав болгарський оборонний комплекс за ліцензією.

Український військовий з болгарським гранатометом Bullspike на бахмутському напрямку. Березень 2023. Україна. Фото: Anadolu Agency

Радянський РПГ був доопрацьований в області пускової установки, з’явилася можливість перевести гранатомет із бойового положення назад у транспортне.

Також для гранатомета розроблено термобаричний постріл TB-22M.

Згідно з даними з сайту компанії-розробника, максимальна дальність прицільної стрільби даного РПГ Bullspike – 350 метрів, прямим наведенням – 150 метрів, бронепробиття – 400 мм.

Гранатомет BULSPIKE-AT від компанії «VMZ»

Загальна вага пускової установки разом з гранатою ПГ-22 калібру 72,5 мм становить 3,4 кг. Довжина гранатомета становить 780 мм.

Виробником заявлено, що постріл Bullspike-AT призначений для ураження танків, самохідних гармат та іншої бронетехніки, а також проти живої сили противника, розташованої в дзотах, польових укриттях та цегляних укріпленнях міського типу.

Гранатомет BULSPIKE-AT від компанії «VMZ» в Україні. Фото: Ukraine Weapons Tracker

Нагадаємо, українські Сили оборони на Бахмутському напрямку також забезпечуються болгарськими пострілами OGi-7MA.

Також українські військові застосовують термобаричні боєприпаси RTB-7MA болгарського виробництва для радянських гранатометів РПГ-7.

24 бригада ЗСУ Болгарія Війна з Росією Війна на Донбасі Військова допомога Гранатомет Донбас Піхотне озброєння