fbpx
З початку 2018 року в Україні запрацює аналог американської системи DARPA

З початку 2018 року в Україні запрацює аналог американської системи DARPA

DARPA GARDA Укроборонпром

На фоні створення в Україні Державного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки і Лабораторії підводного зварювання  та різання металів доволі цікавим є інший науковий проект, що скоро буде реалізовано в Україні – аналог американської DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency – Агентство передових оборонних дослідних проектів)яка відома широкому загалу тим, що винайшла інтернет та технологію “Стелс”.

Керівник агенції DARPA з 2001 по 2009 роки доктор Ентоні Тетер в інтерв’ю LIGA.net розповів, що в найближчі місяці в Україні запрацює аналог цієї організації під назвою GARDA (Government Advant Research Development Agency – Держагенція передових дослідницьких проектів).

В серпні 2016 року Тетер став першим іноземним радником “Укроборонпром”, він курує створення українського аналогу агенції DARPA, який має запрацювати на початку 2018 року.

За його словами, організація має працювати над тим, аби передбачати майбутнє, а також розробляти ідеї, які дозволять вирішувати проблеми далекого майбутнього, наприклад, катастрофам. З іншого боку, ця організація шукатиме проривні можливості у різноманітних сферах життя. Впровадження таких технологій дозволить Україні випереджати у розвитку інші країни та захоплювати нові ринки”.

GARDA буде працювати окремо від “Укроборонпрому” та буде підзвітна парламенту і уряду. Про фінансування організації Ентоні Тетер сказав таке: “Агенція буде шукати проблему, шляхи її вирішення, і потім надаватиме інформацію про це президенту України і Кабміну… Бюджет DARPA дорівнює кількості проектів, які вона веде. В США ці проекти затверджуються Конгресом, у вашому випадку – парламентом, президентом, міністром оборони та міністром економіки”.

DARPA – один із найбільш впливових підрозділів Міністерства оборони США. Глобальна місія агенції – зберегти технологічне лідерство США у світі.

Ентоні Тетер був директором DARPA з 2001 по 2009 рік. Зараз він є засновником та виконавчим директором компанії “Ентоні Тетер і партнери”, яка консультує компанії та уряди. У серпні 2016 року став першим закордонним радником державного концерну “Укроборонпром”.


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект - одна кава - 30 гривень - дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255

DARPA GARDA Укроборонпром